Baterie prysznicowe

Pokazano 1-24 z 41 pozycji

Baterie prysznicowe

Prysznic z wysokim i niskim brodzikiem, a może prysznic typu walk-in z odpływem w podłodze, bez brodzika? Od rodzaju wybranego prysznica zależą zarówno komfort i wygoda kąpieli, jak też ogólny wygląd łazienki. O całości decydują szczegóły, to dopiero ze wszystkich elementów układa się gotowa kompozycja. Jednym z nich jest bateria prysznicowa, która zawsze partneruje prysznicowi, razem tworzą zestaw idealny. Ona także powinna być praktyczna, ale też mieć swój charakter i unikalny design, by łazienka prezentowała się nie tylko estetycznie, ale też oryginalnie, wyróżniając się spośród innych wnętrz. Chromowane baterie prysznicowe coraz chętniej zastępowane są czarnymi, złotymi i białymi. Standardowe słuchawki prysznicowe ustępują deszczownicy, odpowiadającej za przyjemny strumień wody, a także kompletnym zestawom łączącym kilka funkcji. 

Funkcjonalność w eleganckim „opakowaniu”

Baterie prysznicowe montujemy na ścianie lub na suficie. Są dostępne w wersji podtynkowej, pasującej do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych oraz natynkowej, czyli klasycznej. Wśród współczesnych rozwiązań są też deszczownice, które są elementem zestawu prysznicowego, umieszczonym na ściennym stelażu lub też stanowią osobny element zawieszony na suficie. Ponadto są baterie prysznicowe z termostatem, który umożliwia precyzyjne ustawienie stałej temperatury wody. Nie zmienia się ona na skutek zjawisk zachodzących w kanalizacji. Ponadto woda zawsze wypływa z wylewki pod takim samym ciśnieniem. Termostatyczne baterie prysznicowe sprzyjają ograniczeniu zużycia wody, co przekłada się nie tylko na niższe rachunki, ale również na ochronę środowiska naturalnego. 

Wielofunkcyjne baterie prysznicowe 

To propozycja dla najbardziej wymagających przyszłych użytkowników, poszukiwaczy kompletnych rozwiązań do swojej strefy kąpielowej. Wielofunkcyjne baterie prysznicowe łączą ręczny natrysk z wylewką, deszczownicą i słuchawką prysznicową. Posiadają specjalne panele do sterowania i wprowadzania ustawień w celu stworzenia dla siebie idealnych warunków do kąpieli. 

Jaka bateria prysznicowa - jak wybrać baterię prysznicową?

Wszystkie baterie prysznicowe można podzielić na dwie duże grupy - baterie osiowe i baterie jednouchwytowe. Urządzenia te różnią się zarówno sterowaniem, jak i mechanizmami mieszania wody.

Baterie natryskowe osiowe

Mieszadła z osią dźwigową to najpopularniejsze rozwiązania, a przez to tańsze. Nazwę otrzymały od nazwy głównego elementu konstrukcyjnego, za pomocą którego następuje zaopatrzenie i regulacja przepływu wody. Urządzenia są dostępne w dwóch wersjach:

  • Przekładnia ślimakowa - z gumowym kołnierzem blokującym. Kołnierz jest przymocowany do trzpienia, po obróceniu zaworu przekładnia ślimakowa wysuwa trzpień, zamykając otwór, z którego wypływa woda. Główną zaletą jest niski koszt produktu oraz niezawodność metalowego mechanizmu. Ponadto naprawa takiej baterii jest bardzo łatwa. Wszystko sprowadza się do wymiany kołnierza blokującego wykonanego z gęstej gumy lub silikonu.
  • Ceramiczne - mają dwie płytki z podłużnymi otworami, jedna z nich jest przymocowana do korpusu, a druga jest przymocowana do prysznica. Obracając zawór i przesuwając ruchomą płytę, można wyrównać otwory i otworzyć dostęp do przepływu wody. Zalety ceramicznej baterii dźwigowej to przede wszystkim łatwość obsługi. Trzpień można obrócić tylko o 180º (pół obrotu) lub 90º (ćwierć obrotu). Mechanizm jest niezawodny i trwały, nie emituje hałasu i nie wymaga nadmiernej siły podczas otwierania.

Jednouchwytowe baterie natryskowe

Osiągnięcie wymaganej temperatury i wymaganej wartości ciśnienia strumienia wody w tych bateriach następuje za pomocą naboju. Takie baterie potocznie nazywane są jednoręcznymi - wszystkie procesy sterowane są jednym uchwytem. Pomimo odmiennego wyglądu, zasada działania wkładu jest podobna do działania ceramicznej baterii zaworowej. Mieszanie i ciśnienie wody są realizowane przez te same płytki ceramiczne obracające się względem siebie, ze wszystkimi wynikającymi z tego zaletami i wadami.

Baterie termostatyczne

Baterie termostatyczne pojawiły się całkiem niedawno, ale już znalazły swoich wielbicieli. Urządzenie ma panel z przyciskami do wyłączania i włączania wody, regulator do przełączania temperatury i ciśnienia wody, otwór lub kranik do wyjścia strumienia. Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu, które utrzymuje intensywność ciśnienia dyszy, temperaturę wody. Ta bateria jest najbezpieczniejszym ze wszystkich wymienionych wcześniej urządzeń. Zasada działania takiego urządzenia jest następująca. Przepływ wody do komory mieszania jest kontrolowany przez zawór, który reaguje nie na temperaturę, ale na natężenie przepływu.

Wylewki

Najpopularniejszym modelem baterii prysznicowej jest długa wylewka. W przypadku, gdy łazienka i umywalka znajdują się blisko siebie, montaż dodatkowej baterii nad umywalką nie jest wymagany. Obrotowa wylewka oszczędza pieniądze podczas instalacji, ale wymaga dodatkowych inwestycji podczas eksploatacji. Częste manipulacje przy obracaniu osłabi połączenie między wylewką a baterią. Kupując baterię z obrotową wylewką, zwróć uwagę na kąt ruchu urządzenia oraz długość kranu. Krótkie wylewki pojawiły się w łazienkach później niż długie, ale mają swoich fanów. Główną zaletą takich modeli jest niewielka powierzchnia wymaganej przestrzeni oraz możliwość montażu bezpośrednio na krawędzi. W małych pomieszczeniach przyda się krótka wylewka baterii.

Korzystając z tej strony akceptujesz politykę plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności sklepu.