Masz problem z wyborem produktu?

Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże Ci wybrać właściwy asortyment

sklep@armadesi.pl

Najnowsze wpisy

Praktyczny zlewozmywak pod oknem…ale jaka bateria kuchenna?

Szczęśliwi Ci, co mają okno w kuchni. Nie każdy może cieszyć się takim luksusem. Dzięki niemu w pomieszczeniu...

wrz 14, 2022 Czytaj więcej
Wielofunkcyjny zestaw prysznicowy – musisz to mieć w swojej łazience!

Niewątpliwym plusem nowoczesnych technologii stosowanych w urządzaniu łazienek są rozwiązania, które łączą w sobie...

wrz 7, 2022 Czytaj więcej
Termostat pod prysznicem – rozwiązanie, które pokochasz!

Nowoczesne technologie oferują nam wiele możliwości, które zapewniają komfort, użyteczność, a także często...

sie 31, 2022 Czytaj więcej
Alternatywy dla tradycyjnej chromowanej armatury łazienkowej

W większości napotykanych łazienek widzimy chromowaną armaturę. Nie sprawia jednak ona na nikim większego wrażenia i...

sie 16, 2022 Czytaj więcej
Widok wszystkie
249,00 zł 224,10 zł
  • -10%
  • Bestseller
  • 5 lat gwarancji na materiał i powłokę
  • elegancki i nowoczesny wygląd w kolorze miedzianym (rose gold)
  • w zestawie wszystkie niezbędne akcesoria montażowe
249,00 zł 224,10 zł
  • -10%
  • 5 lat gwarancji na materiał i powłokę
  • nowoczesny wygląd w okrągłym kształcie
  • w zestawie wszystkie niezbędne akcesoria montażowe

Jak wybierać haczyki łazienkowe?

Choć haczyki łazienkowe kojarzą się nam przede wszystkim z niewielkimi akcesoriami ułatwiającymi uporanie się z kolejnymi ręcznikami, lista ich zastosowań jest znacznie dłuższa. Na co powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę decydując się na ich zakup?

Przeznaczenie haczyków łazienkowych

Jak już wspomniano, haczyki kojarzą się przede wszystkim z niekonwencjonalny sposobami na umieszczenie w łazience ręczników. Są znacznie mniejsze niż klasyczne uchwyty, można więc instalować je nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ich plusem jest również to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, a co za tym idzie – można umieścić je dokładnie tam, gdzie w danym momencie są bardziej potrzebne. Ich łatwa instalacja sprawia, że można lokować je na różnych wysokościach. Dzięki temu dziecięce ręczniki mogą znajdować się niżej niż te, z których korzystają dorośli domownicy. Haczyki stworzone z myślą o dzieciach mają zresztą także bardzo ciekawy wygląd. Często wyobrażają postaci zwierząt oraz bohaterów bajek. Dzieci korzystają z nich chętnie, same sięgają więc po ręczniki i odwieszają je na swoje miejsce. Dzięki niewielkiemu akcesorium w zabawny sposób uczą się więc tego, jak dbać o porządek wokół siebie.

Klasyczne haczyki łazienkowe nie są jednak wcale jedynymi, które można dziś kupić. Szczególnie dużą popularnością cieszą się obecnie także haczyki z lusterkiem. Ten pomysłowy gadżet jest łatwy w montażu lub demontażu, wybiera się go jednak nie tylko ze względu na ciekawy design. Osoby korzystające z haczyków tego rodzaju doceniają to, że w momencie odwieszania ręcznika mogą spojrzeć przelotnie w niewielkie lusterko i skontrolować jakość makijażu lub ułożenie fryzury. W niewielkim pomieszczeniu ten typ haczyków łazienkowych sprawdza się zresztą znakomicie również jako rozwiązanie optycznie powiększające je.

Innym ciekawym rozwiązaniem są haczyki łazienkowe, które można umieścić bezpośrednio na grzejniku żelbetowym. Również ich montaż i demontaż to czynności dziecinnie proste. Plusem haczyków jest także to, że mogą ułatwić lepsze zagospodarowanie przestrzeni, a do tego umieszczenie ich bezpośrednio na grzejniku sprawia, że ręczniki schną szybciej, a powietrze jest nawilżone.

Haczyki łazienkowe – kryteria wyboru

Szukając odpowiednich haczyków łazienkowych w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się krytycznie materiałowi, z którego zostały wykonane. Najtańsze są haczyki plastikowe, nie zawsze okazują się dobrym wyborem. Niejednokrotnie ich trwałość nie jest duża, chcąc z nich korzystać należy więc pamiętać o tym, aby nie stosować przesadnego obciążenia. Haczyki metalowe sprawiają wrażenie zdecydowanie bardziej solidnych, choć mają też drobne wady, to właśnie one stanowią najczęstszy wybór klientów. Wybierając haczyki łazienkowe metalowe musimy pamiętać, że w łazience panują warunki sprzyjające korozji, warto więc upewnić się, czy kupione przez nas modele są w odpowiedni sposób zabezpieczone przed jej szkodliwym wpływem. W naszym sklepie internetowym dostępne są najwyższej jakości haczyki łazienkowe, które charakteryzują się solidną konstrukcją i trwałością.

Kupując haczyki warto też wybrać odpowiedni sposób ich mocowania. Dziś nie trzeba już wiercić ścian, aby mieć pewność, że wieszak się nie urwie. Z zadaniem tym doskonale radzą sobie także nowoczesne kleje montażowe.