Masz problem z wyborem produktu?

Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże Ci wybrać właściwy asortyment

sklep@armadesi.pl

Najnowsze wpisy

Praktyczny zlewozmywak pod oknem…ale jaka bateria kuchenna?

Szczęśliwi Ci, co mają okno w kuchni. Nie każdy może cieszyć się takim luksusem. Dzięki niemu w pomieszczeniu...

wrz 14, 2022 Czytaj więcej
Wielofunkcyjny zestaw prysznicowy – musisz to mieć w swojej łazience!

Niewątpliwym plusem nowoczesnych technologii stosowanych w urządzaniu łazienek są rozwiązania, które łączą w sobie...

wrz 7, 2022 Czytaj więcej
Termostat pod prysznicem – rozwiązanie, które pokochasz!

Nowoczesne technologie oferują nam wiele możliwości, które zapewniają komfort, użyteczność, a także często...

sie 31, 2022 Czytaj więcej
Alternatywy dla tradycyjnej chromowanej armatury łazienkowej

W większości napotykanych łazienek widzimy chromowaną armaturę. Nie sprawia jednak ona na nikim większego wrażenia i...

sie 16, 2022 Czytaj więcej
Widok wszystkie

Jak wybierać uchwyty na szczotki WC?

Jednym z najważniejszych elementów sanitarnych w toalecie są szczotki do WC. Korzystając z nich można liczyć na higienę muszli klozetowej, nie da się przy tym ukryć, że wiele modeli dostępnych dziś w sprzedaży posiada także znaczące walory estetyczne. Jak zatem wybierać uchwyty na szczotki WC, aby mieć pewność, że będą one ozdobą łazienki robiącą naprawdę duże wrażenie tak na domownikach, jak i na gościach?

Szczotka do WC i jej znaczenie

Szczotka do WC to jeden z najważniejszych elementów higienicznych w łazience. Pozwala na natychmiastowe czyszczenie muszli, a co za tym idzie, sprawdza się znakomicie, gdy naszym celem jest utrzymanie jej w możliwie jak najlepszym stanie. Korzysta się z niej regularnie, ale w pośpiechu i właśnie charakter tego akcesorium przesądza o cechach, na które należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

Wybierając uchwyty na szczotki WC warto więc przeanalizować nie tylko sposób ich montażu, ale również to, jak prezentuje się sama rączka szczotki. Oczekuje się od niej, że będzie nie tylko łatwa w chwytaniu, ale i pewna podczas trzymania jej w ręku. Nie powinna się ślizgać, nie może być jednak również rozwiązaniem przesadnie elastycznym, bo korzystanie z niej może być wtedy utrudnione. Warto zastanowić się także nad tym, z jakiego tworzywa ma być ona wykonana. W cenie jest zarówno jego lekka sprężystość, jak i wytrzymałość. Wysokiej jakości uchwyty na szczotki WC, wytrzymałe i niezawodne znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Także znajdujące się na szczotce druty nie powinny być rozwiązaniami niskiej jakości. Te, z którymi mamy do czynienia w najtańszych szczotkach do WC, często rysują ceramikę łazienkową. Owszem, stosując taki egzemplarz nadal można dość starannie wyczyścić muszlę, można jednak również przyczynić się do tego, że stanie się ona elementem wyposażenia znacznie mniej estetycznym niż moglibyśmy sobie tego życzyć.

Rodzaje uchwytów na szczotki WC

Jeśli szczotka do WC wydaje się być rozwiązaniem spełniającym nasze oczekiwania, możemy zacząć zastanawiać się nad tymi cechami, które są charakterystyczne dla samego uchwytu. Nietrudno się domyślić, że także w tym wypadku mamy do czynienia z imponującym wyborem. Obecnie największą popularnością cieszą się modele wolnostojące. Zajmują one nieco miejsca, są jednak na tyle dyskretne, że wcale rzucać się w oczy, jeśli nie mamy na to ochoty. Oczywiście, bez trudu znajdziemy także takie, które można uznać za prawdziwą ozdobę łazienki. W sprzedaży nie brakuje zarówno minimalistycznych uchwytów, jak u takich, które są ciekawie zdobione.

Coś dla siebie znajdą także te osoby, które we wnętrzach stawiają przede wszystkim na minimalizm. To właśnie z myślą o nich tworzy się dziś uchwyty na szczotki WC z dodatkowymi funkcjami. Przeważnie pozwalają one na umieszczenie na nich rolki papieru toaletowego, modne są też uchwyty wyposażone w dodatkową półkę, na której możemy umieścić czytaną w toalecie książkę albo telefon komórkowy. Warto zainteresować się także uchwytami montowanymi na ścianach. Są one polecane zwłaszcza w niewielkich łazienkach, w których zainstalowanie uchwytu wiszącego przyczynia się do optycznego powiększenia przestrzeni.