Masz problem z wyborem produktu?

Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże Ci wybrać właściwy asortyment

sklep@armadesi.pl

Najnowsze wpisy

Praktyczny zlewozmywak pod oknem…ale jaka bateria kuchenna?

Szczęśliwi Ci, co mają okno w kuchni. Nie każdy może cieszyć się takim luksusem. Dzięki niemu w pomieszczeniu...

wrz 14, 2022 Czytaj więcej
Wielofunkcyjny zestaw prysznicowy – musisz to mieć w swojej łazience!

Niewątpliwym plusem nowoczesnych technologii stosowanych w urządzaniu łazienek są rozwiązania, które łączą w sobie...

wrz 7, 2022 Czytaj więcej
Termostat pod prysznicem – rozwiązanie, które pokochasz!

Nowoczesne technologie oferują nam wiele możliwości, które zapewniają komfort, użyteczność, a także często...

sie 31, 2022 Czytaj więcej
Alternatywy dla tradycyjnej chromowanej armatury łazienkowej

W większości napotykanych łazienek widzimy chromowaną armaturę. Nie sprawia jednak ona na nikim większego wrażenia i...

sie 16, 2022 Czytaj więcej
Widok wszystkie

Uchwyty na ręczniki - prezentacja możliwości

Choć uchwyty na ręczniki są dość drobnymi elementami wystroju łazienki, ich znaczenie nie jest wcale małe. Warto więc zastanowić się nad tym, jakimi kryteriami kierować się w momencie ich zakupu, aby był on rzeczywiście satysfakcjonujący.

Kryteria wyboru uchwytów na ręczniki

Choć wieszaki na ręczniki nie należą do akcesoriów skomplikowanych, trudno nie zgodzić się z tym, że bardzo często to właśnie od nich zależy funkcjonalność tego pomieszczenia. Na rynku nie brakuje różnorodnych propozycji, zwykłe plastikowe haczyki rywalizują więc o zainteresowanie klientów z nowoczesnymi stojakami, które bez trudu pomieszczą ręczniki wszystkich domowników oraz gości.

Bez względu na to, jaka stylistyka łazienki odpowiada nam najbardziej, nie ulega wątpliwości, że wybór uchwytów na ręczniki nie może być przypadkowy. Podstawowym kryterium wyboru pozostaje nasz gust i szeroko rozumiane upodobania stylistyczne. Nie da się jednak ukryć, że ważna jest również wygoda użytkowania. Nie wolno też zapominać o tym, że uchwytów nie powinno się umieszczać w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Jeśli dostęp do niego będzie mocno utrudniony albo sięgnięcie po niego będzie wymagało przejście po mokrej podłodze przez całe pomieszczenie, trudno będzie nam docenić tego rodzaju rozwiązanie.

Haczyki na ręczniki i ich zalety

Uchwyty na ręczniki mogą przybierać różne formy. Gdybyśmy jednak mieli wskazać te, które cieszą się największą popularnością, z pewnością byłyby to haczyki bez wiercenia. Tym, co zwraca na nie uwagę, jest przede wszystkim bardzo prosty montaż. Nie ma wątpliwości, co do tego, że każdy powinien sobie z nim poradzić. Plusem haczyków jest jednak i to, że w każdej chwili możliwe jest ich usunięcie bez obaw, że na wewnętrznej stronie drzwi albo na ścianie pozostanie widoczny ślad świadczący o ich obecności. Trudno o lepsze rozwiązanie, gdy wynajmuje się mieszkanie, a także wtedy, gdy nie ma się pewności, czy w najbliższym czasie nie będzie się remontować łazienki.

Haczyki charakteryzują się różnymi wielkościami, wykonane są też ze zróżnicowanych materiałów. Kupujący chętnie wybierają przede wszystkim trwałe rozwiązania, które dostępne są w naszym sklepie internetowym, choć haczyki wykonane z plastiku również spotykają się z życzliwym przyjęciem choćby dlatego, że zwracają na siebie uwagę ze względu na swoją kolorystykę, to jednak są najmniej wytrzymałe i nie pasują do nowoczesnego stylu.

Stojaki na ręczniki i ich specyfika

Właściciele większych łazienek lubiący bardziej oryginalne rozwiązania, mogą zrezygnować z klasycznych wieszaków stawiając przede wszystkim na nowoczesne stojaki. Modele te zajmują dość dużo miejsce, jeśli jednak w pomieszczeniu panują odpowiednie do tego warunki, prezentują się fantastycznie. Także stojaki można dopasować do łazienki tak z uwagi na ich materiał, jak i wykonanie. Poza rozwiązaniami chromowanymi w sprzedaży można znaleźć stylowe czarne modele, a także eleganckie stojaki ze szczotkowanego złota.

Innym nowoczesnym rozwiązaniem, którym warto jest się zainteresować, jest metalowy drążek na ręczniki. Ten jest nie tylko praktyczny, ale również stylowy. Jego atrakcyjność wynika również z tego, że nie zajmuje tak wiele miejsca, jak stojak wolnostojący.