Praktyczny zlewozmywak pod oknem…ale jaka bateria kuchenna?

Wysłany dnia:

Widziany przez: 8884

Kategorie: Kuchnia

Praktyczny zlewozmywak pod oknem…ale jaka bateria kuchenna?

Szczęśliwi Ci, co mają okno w kuchni. Nie każdy może cieszyć się takim luksusem. Dzięki niemu w pomieszczeniu zapewniona jest lepsza cyrkulacja powietrza, mamy dostęp do naturalnego światła, a także możemy w dowolnym momencie przewietrzyć pomieszczenie, pozbywając się zapachów gotowania. Pod oknem możemy zamontować zlewozmywak. Jego nieodłącznym towarzyszem jest bateria kuchenna. Okno jest jednak pewnym ograniczeniem, które nie pozwala na montaż dowolnego modelu kranu.

Sztorcowa bateria kuchenna. Jest taka możliwość, ale nie zawsze

Armatura kuchenna to przede wszystkim sztorcowe baterie, występujące w klasycznym i nowoczesnym designie. Różnią się kształtem, formą i kolorem. Jeżeli zlewozmywak znajduje się pod oknem, może się okazać, że montaż sztorcowej baterii kuchennej uniemożliwi jego otwarcie, a zatem pozbawi nas jednej z jego ważniejszych funkcji. Aby tego uniknąć, okno powinno otwierać się na zewnątrz. Innym rodzajem okna, które bardzo dobrze sprawdzi się w przestrzeni kuchennej, jest model składający się z dwóch skrzydeł montowanych w układzie pionowym, wyższe otwiera się do góry, niższe mniejsze jest nieotwieralne. To świetna opcja, jeśli zależy nam na swobodzie aranżacji przestrzeni wokół okna. Możemy ustawić na blacie akcesoria kuchenne bez ryzyka trudności w użytkowaniu okna.

Sztorcowa bateria kuchenna może zostać zamontowana także w przypadku obecności dodatkowo parapetu pod oknem. Przestrzeń pomiędzy kranem i oknem jest wtedy nieco większa, jednak trzeba mieć na względzie, że jedno ze skrzydeł nie będzie otwierało się w całości.

Łamana bateria ścienna pod oknem?

Wydaje się, że przy zlewozmywaku pod oknem nie możemy zamontować baterii ściennej. Okazuje się jednak, że istnieje taka możliwość, jeżeli okno jest zamontowana wyżej i pod nim jest jeszcze wystarczająco dużo przestrzeni, aby możliwe było zamontowane ściennej baterii kuchennej. Ciekawym rozwiązaniem będzie wtedy czarna bateria kuchenna z łamaną wylewką. Jest niska, a jej wylewkę możemy złożyć lub wysunąć tylko wtedy, kiedy jej używamy. Zajmuje niewiele miejsca, a zamontowana pod oknem, umożliwia jego całościowe otwarcie. Takie baterie występują również w wersji stojącej. Jest to sprytna opcja dedykowana specjalnie dla tych osób, którzy zdecydowali się na zlewozmywak pod oknem.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką montowana z boku

Armaturę kuchenną stojącą możemy zamontować w dowolnym miejscu wokół zlewozmywaka. Nie jest konieczne ustawienie jej bezpośrednio pod oknem i przy ścianie. Aby uniknąć problemów z otwieraniem okna, ustaw ją z boku zlewu. Wtedy możesz sobie pozwolić na wysoki kran. Warto jest zdecydować się na baterię z wyciąganą wylewką. Jest niezwykle praktyczna, pozwala na użytkowanie także poza obszarem zlewy, kiedy chcemy garnek czy miskę napełnić wodą. Ułatwia też mycie większych naczyń w głębokiej komorze.

Zlewozmywak pod oknem nie musi stanowić ograniczenia dla wyboru baterii kuchennej. Zdecyduj się na okno otwierane do góry lub na zewnątrz, jeżeli chcesz zamontować baterię sztorcową. Okno usytułowane wyżej pozwala na montaż baterii ściennej o efektownie łamanej wylewce. Jeśli okno otwiera się tradycyjne do środka, umieść kran z boku zlewozmywaka. Istnieje szeroka paleta możliwości, które pozwolą Ci na zaaranżowanie praktycznej, funkcjonalnej i o ciekawej estetyce kuchni.