Termostat pod prysznicem – rozwiązanie, które pokochasz!

Wysłany dnia:

Widziany przez: 10605

Kategorie: Łazienka

Nowoczesne technologie oferują nam wiele możliwości, które zapewniają komfort, użyteczność, a także często oszczędności. Takim rozwiązaniem jest termostat prysznicowy, który nie tylko pozwoli nam brać idealnie dopasowany do naszych preferencji prysznic, ale i zmniejszy nasze rachunki za zużycie wody. Zainteresowany? Przekonaj się, ile możesz zyskać, decydując się na zainstalowanie baterii termostatycznej pod swoim prysznicem!

 

Jak działa termostat?

Termostat przede wszystkim steruje mechanizmem mieszającym wodę ciepłą i zimną, odpowiadając tym samym za utrzymanie odpowiedniej temperatury. Dzięki temu możliwe jest ustawienie pożądanej ciepłoty wody oraz cieszenie się komfortowym prysznicem niezależnie od ciśnienia. Urządzenie to posiada panel sterujący, który pozwala wprowadzać idealnie dostosowane do swoich preferencji ustawienia oraz zapamiętuje je. Co więcej, termostat posiada zabezpieczenie przeciw przypadkowemu podwyższeniu temperatury wody, co jest szczególnie ważne dla osób posiadających dzieci. Instalując baterię termostatyczną, możemy zaoszczędzić aż do 40% wody, co wynika ze znacznie skróconego czasu potrzebnego na ustawienie odpowiedniej dla nas wysokości temperatury.

 

Technologia w parze z designem

Nowinki technologiczne często nas przerażają, nie tylko ze względu na to, że boimy się, iż nie będziemy potrafili ich obsłużyć, ale też dlatego, że przytłaczają nas nowoczesnym wyglądem. Termostat prysznicowy nie należy do takich urządzeń. Jego obsługa jest zaskakująco prosta, choć istnieją również bardzo zaawansowane wersje – te świetnie odnajdą się w łazience osób uwielbiających gadżety. Natomiast jeśli chodzi o design, to również nie ma się o co martwić. Baterie prysznicowe z termostatem nie odbiegają swoim wyglądem od tradycyjnych, a sam termostat umieszczany jest w ścianie, zatem widoczny gołym okiem jest jedynie panel sterujący. Panel ten nie zajmuje dużo miejsca na ścianie i można śmiało stwierdzić, że nikt nie zwróci na niego uwagi. Dostępne na rynku baterie prysznicowe z termostatem występują w bardzo zróżnicowanych wersjach. Znaleźć można je w kolorze czarnym, złotym, białym oraz tradycyjnym – chromowanym. Producenci oferują zarówno baterie z deszczownicą, jak i z słuchawką, a także o różnych kształtach i wszechstronnych stylach.

 

Decydując się na zakupienie, instalację i użytkowanie baterii prysznicowej z termostatem nie tylko unikniemy oparzeń, czy też nieprzyjemnego ochłodzenia się wody, ale również sporo zaoszczędzimy na rachunkach za wodę. Nie musimy przy tym martwić się o zniweczenie koncepcji aranżacyjnej naszej łazienki, gdyż termostat jest na tyle nierzucający się w oczy, że w ogóle jej nie zaburzy. Co więcej, nietuzinkowy design niektórych paneli prysznicowych, jaki oferują nam producenci, może jedynie urozmaicić nasz wystrój łazienki. Reasumując, rozwiązanie proponowane przez technologów, jakim jest termostat to strzał w dziesiątkę pod wieloma względami.