Masz problem z wyborem produktu?

Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże Ci wybrać właściwy asortyment

sklep@armadesi.pl

Najnowsze wpisy

Praktyczny zlewozmywak pod oknem…ale jaka bateria kuchenna?

Szczęśliwi Ci, co mają okno w kuchni. Nie każdy może cieszyć się takim luksusem. Dzięki niemu w pomieszczeniu...

wrz 14, 2022 Czytaj więcej
Wielofunkcyjny zestaw prysznicowy – musisz to mieć w swojej łazience!

Niewątpliwym plusem nowoczesnych technologii stosowanych w urządzaniu łazienek są rozwiązania, które łączą w sobie...

wrz 7, 2022 Czytaj więcej
Termostat pod prysznicem – rozwiązanie, które pokochasz!

Nowoczesne technologie oferują nam wiele możliwości, które zapewniają komfort, użyteczność, a także często...

sie 31, 2022 Czytaj więcej
Alternatywy dla tradycyjnej chromowanej armatury łazienkowej

W większości napotykanych łazienek widzimy chromowaną armaturę. Nie sprawia jednak ona na nikim większego wrażenia i...

sie 16, 2022 Czytaj więcej
Widok wszystkie

Wybieramy półki łazienkowe

Nawet, jeśli codzienne zabiegi pielęgnacyjne nie zajmują nam wiele czasu, nie zawsze możemy mówić o tym, że poddajemy się im z łatwością. Szczególnie irytujące potrafi być bieganie pomiędzy łazienką i sypialnią lub salonem w poszukiwaniu kolejnych drobiazgów, które ułatwią nam wysuszenie włosów, ułożenie fryzury albo wykonanie makijażu. Na szczęście, tej mało komfortowej sytuacji można łatwo zapobiec. Wystarczy, że zainwestujemy w półki łazienkowe. Te zajmują na tyle mało miejsca, że można umieścić je nawet w niewielkim pomieszczeniu. Można mieć przy tym pewność, że będziemy mieć dzięki nim pod ręką to wszystko, co jest nam potrzebne.

Rodzaje półek łazienkowych

Najbardziej klasycznymi, a tym samym też najczęściej wybieranymi są proste półki łazienkowe. Przeważnie umieszcza się je pod lustrem. Te, które są wykonane z modnych obecnie materiałów takich, jak szkło lub bambus, mogą być ozdobą pomieszczenia. Nic nie stoi jednak przeszkodzie temu, aby wkomponować je tak, by nie rzucały się w oczy.

Proste półki nadają się do każdej łazienki, bez względu na jej wielkość. Jeśli jednak dysponujemy małym pomieszczeniem, być może lepszą opcją okażą się półki narożne. Można umieścić je zarówno pod prysznicem, jak i nad wanną, a ponieważ w ślad za ich niewielkim rozmiarem podążą duża głębokość, można zmieścić na nich zarówno częściej, jak i rzadziej używane akcesoria łazienkowe. Półki narożne są zresztą rozwiązaniami dość zróżnicowanymi. Klasyczne rywalizują więc o naszą uwagę razem z tymi na róże teleskopowej – jeszcze bardziej pojemnymi, a jednocześnie skupiającymi spojrzenia z uwagi na swój niebanalny wygląd.

Jeszcze innym rozwiązaniem budzącym sporą i w pełni uzasadnioną ciekawość, są półki łazienkowe na haczykach. W przeciwieństwie do klasycznych rozwiązań tego typu nie montuje się ich na stała, co zwiększa szansę na utrzymanie ich w idealnej czystości. Można zawiesić je na baterii prysznicowej, można też regularnie zmieniać ich położenie uzależniając je od naszych aktualnych potrzeb. Półki takie są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które pod prysznicem narzekają zwykle na to, że klasyczne rozwiązania ograniczają im swobodę ruchów.

Jak wybierać półki łazienkowe?

Choć to ich wygląd zwykle decyduje o tym, które z półek łazienkowych trafią do tego pomieszczenia w naszym domu, nie można zapominać i o tym, jak ważna jest ich funkcjonalność. O tej przesądza przede wszystkim położenie półki. Te, które znajdują się pod lustrem muszą być pojemne, należy też dążyć do tego, aby były estetycznie spójne z wystrojem łazienki. Wybierając półki umieszczane nad wanną i pod prysznicem należy dodatkowo zatroszczyć się o to, aby były one łatwo dostępne nie ograniczając jednocześnie swobody ruchów osobom, które będą z nich korzystać.

Wybierając półki łazienkowe dobrze jest też zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Każdy z nich ma przecież nie tylko szereg zalet, ale i pewne niedociągnięcia, z których należy zdawać sobie sprawę. Doskonałym przykładem mogą być w tym kontekście półki metalowe – eleganckie i nowoczesne, wymagające jednak starannego zabezpieczenia przed korozją.