Seria czarna kanciata

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Czarne akcesoria łazienkowe

Większość z nas kojarzy czerń z czymś tajemniczym, a nawet mistycznym. Dlatego nie każdy jest gotowy zastosować w swojej łazience armaturę wodno-kanalizacyjną w podobnej kolorystyce. Jednak dzięki tej kolorystyce uzyskujemy odpowiednią harmonię i uniwersalny projekt.

Kolor czarny - wpływ psychologiczny

Czerń pochłania wszystkie inne kolory. Z tego powodu jej nadmiar we wnętrzu jest złym pomysłem. Jednak kontrastowe zestawienie z bielą to całkiem dobre rozwiązanie. Doskonałym przykładem jest czarny uchwyt na papier toaletowy, który zazwyczaj ma kolor śnieżnobiały. Psychologowie twierdzą, że pomimo niestandardowego zestawienia odcieni do łazienki, gdzie lubimy też wypoczywać, czerń jest nie tylko dozwolona, ale też wskazana, jeśli chodzi o styl i elegancje, co wpływa na nasze samopoczucie.

Projektanci radzą nie wstydzić się eksperymentów. Tak więc, zamiast bieli we wnętrzu można łączyć meble z kolorami malinowymi lub jasnozielonymi, pomarańczowymi z czernią. Wyrafinowanie czarnego koloru można podkreślić jasnymi dywanikami, fantazyjnymi płytkami lub kaflami, zabawnymi dodatkami. Ponadto ważne jest prawidłowe i mądre zorganizowanie oświetlenia w łazience. Aby pomieszczenie nie przypominało ponurej krypty, potrzebna będzie duża ilość światła.

Czarna armatura łazienkowa czy czarne akcesoria łazienkowe mają jedną główną zaletę - przyciągają wzrok. Uwagę gości od razu przykuwa taki element wnętrza. Zewnętrznie umywalki, muszle klozetowe, bidety czy nawet drobne dodatki w postaci mydelniczki, uchwytów, prezentują się bardzo reprezentacyjnie - szczególnie na tle białych blatów, szafek i kabin prysznicowych. Wadą jest to, że wszelkie krople i zanieczyszczenia będą dobrze widoczne na czarnej powierzchni. Ponadto problemem będzie usuwanie kamienia.

Akcesoria łazienkowe czarne - wybór

Moda to kapryśna dama. A jej zmienność znajduje odzwierciedlenie nie tylko w ubiorze, ale także w wystroju wnętrz. Rodzaje i wzory akcesoriów łazienkowych zmieniają się szybko, ale istnieje kilka zasad ich wyboru. Przede wszystkim zdecyduj czy ważniejszy jest dla ciebie styl, czy praktyczność. Ponieważ łazienka to dość specyficzne pomieszczenie, więc nie wszystkie meble i elementy dekoracyjne można w niej zastosować. Należy wziąć pod uwagę ciągłą zmianę temperatury w łazience, warunki wysokiej wilgotności. Jeśli łazienka jest w stylu śródziemnomorskim, to bardziej odpowiednie będą stylowe dodatki. Z kolei do wnętrz nowoczesnych z łatwością dobierzesz oryginalne funkcjonalne dodatki o nietypowych kształtach, które nie boją się zmian wilgoci i temperatury. Dlatego tak popularne są różne półki, uchwyty na ręczniki, uchwyty na papier wykonane z metalu, wysokiej jakości tworzywa sztucznego i szkła. Kolejnym wymogiem, którego starają się przestrzegać przy wyborze akcesoriów, jest łatwość pielęgnacji. Przy naszym rytmie życia jest to bardzo ważny element. Większość firm, specjalizujących się w produkcji artykułów łazienkowych, wykonuje przedmioty z takich materiałów jak:

• metal chromowany;

• fałszywy diament;

• ceramika;

• drewno odporne na wilgoć.

Kolejny przykład takiego połączenia to na przykład drewno w towarzystwie śnieżnobiałej ceramiki.

Zasady doboru mebli i akcesoriów do łazienki

Istnieje kilka zasad, które pomogą ci wybrać nie tylko piękne, ale i funkcjonalne dodatki. Przede wszystkim powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, gwałtowny spadek temperatury. Nie powinny one z czasem spleśnieć ani zardzewieć. Ważne jest, aby materiał był bezpieczny dla zdrowia, nie wydzielał szkodliwych substancji. Wszystkie te wymagania w pełni spełnia ceramika. Ponadto wyroby ceramiczne doskonale prezentują się w każdym wnętrzu. Inną opcją są akcesoria z brązu. Materiał ten jest również odporny na niekorzystne wpływy zewnętrzne, ale wymaga dokładniejszej pielęgnacji. Czarny wieszak na ręcznik z brązu będzie prezentował się wyjątkowo elegancko. Akcesoria szklane są bardzo ciekawe - z wyglądu, piękne, nadają się do łazienki w dowolnym stylu, jednak na ich powierzchni widoczne są ślady kropli wody, dlatego będziesz musiał stale monitorować czystość takich produktów. Plastikowe akcesoria nie są najlepszym wyborem. Ich niski koszt nie rekompensuje niedogodności, które pojawiają się podczas eksploatacji takich przedmiotów.

Korzystając z tej strony akceptujesz politykę plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności sklepu.