Baterie kuchenne

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Baterie kuchenne

Aranżując przestrzeń kuchenną, wybieramy meble, wykończenie blatów, sprzęty oraz oświetlenie. Konieczne jest też stworzenie funkcjonalnej strefy do zmywania, gdzie obok zlewozmywaka pojawi się bateria kuchenna, odpowiadająca wymiarom zlewu i stylizacji wnętrza. Wyróżnić możemy kilka rodzajów baterii kuchennych, uwzględniając przy tym sposób montażu. Są eleganckie baterie sztorcowe montowane na blacie lub w specjalnym otworze w zlewozmywaku, a także baterie ścienne, dzięki którym możemy zaoszczędzić miejsce wokół strefy zmywania. Jest to element widoczny i zwracający uwagę we wnętrzu, dlatego należy go potraktować nie tylko w kontekście praktyczności, ale też estetyki. W naszej ofercie znajdziesz baterie kuchenne, którym nie można odmówić elegancji, minimalistycznej, ale unikalnej formy, ciekawych wariantów kolorystycznych i nowoczesnych technologii. 

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką 

Bateria kuchenna powinna być dopasowana do głębokości zlewozmywaka. Jeżeli jego głębokość jest duża, masz zlew dwukomorowy lub często korzystasz z wody w kuchni także poza obszarem zlewu, dobrym rozwiązaniem będzie bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Umożliwia ona skierowanie strumienia wody w dowolnym kierunku, umycie dużych naczyń czy też napełnienie garnka znajdującego się na blacie. 

Baterie kuchenne w złocie i czerni 

Kamienny blat w kolorze jasnego marmuru, szafki w czarnym macie udekorowane złotymi uchwytami. Zlewozmywak w ciemnym kolorze i płytki wielkoformatowe inspirowane surowym betonem na ścianie między szafkami…to tylko jedna z wielu nowoczesnych aranżacji, w których design jest równie ważny, jak ergonomia i funkcjonalność. Elegancję i jednocześnie minimalistyczną nowoczesność podkreślamy czarną baterią kuchenną, wykończoną matem i uzupełnioną o chromowane elementy. Tam, gdzie dostrzegamy wpływy stylu vintage i blask glamour, korzystamy ze złotej baterii kuchennej, która dostępna jest w naszej ofercie w wersji bardziej nowoczesnej, jak też delikatnie stylizowanej. 

Bateria kuchenna - jaką wybrać?

Odpowiednio dobrana bateria kuchenna, to nie tylko wygoda w codziennym użytkowaniu, ale też możliwość uzyskania poważnych oszczędności.

Rodzaje baterii kuchennych

Możemy zdecydować się na model dwuzaworowy - wersja klasyczna z dwoma kranami do dostarczania ciepłej i zimnej wody lub z pojedynczą dźwignią - używając jednej dźwigni można regulować zarówno ciśnienie wody, jak i temperaturę. Są też baterie bezkontaktowe. Nie wymagają bezpośredniego kontaktu, ponieważ włączają się tylko wtedy, gdy ręce są uniesione. Baterie jednouchwytowe są dziś uważane za najpopularniejsze, ponieważ są wygodne w użyciu, a ciśnienie i temperaturę wody można regulować w prosty sposób. Dzięki temu dostosowanie żądanej temperatury nie zajmuje zbyt wiele czasu, co oznacza, że oszczędzasz na zużyciu wody. W razie potrzeby możesz natychmiast przerwać dopływ wody, po prostu opuszczając mikser i nie obracając kranów. Baterie bezdotykowe lub z czujnikiem to najwygodniejsza i najbardziej ekonomiczna opcja, ale ze względu na swoją cenę nie są najczęściej spotykane w domowych kuchniach. Woda płynie tylko wtedy, gdy przed urządzeniem znajduje się przedmiot lub ręce.

Materiał

Dziś w sprzedaży można znaleźć baterie kuchenne wykonane z takich materiałów jak:

• metale i stopy, w tym stal, nikiel, brąz, mosiądz;

• ceramika;

• granit;

• tworzywo sztuczne.

Za najtrwalsze uważane są baterie wykonane z brązu lub mosiądzu - nie ma na nie wpływu woda, a jednocześnie wyglądają drogo i luksusowo. Baterie stalowe są również odporne na zużycie. Aby ułatwić czyszczenie baterii, zaleca się wybrać rodzaj powierzchni chromowanej, a nie błyszczącej: zaschnięte krople nie będą tak widoczne. Istnieją również modele wykonane ze stopu aluminium i krzemu - silumin. Są niedrogie, ale niezbyt trwałe. Najbardziej praktyczny kran to taki z ceramicznymi elementami wewnętrznymi i metalowymi elementami zewnętrznymi. Baterie ceramiczne wyglądają bardzo atrakcyjnie na zewnątrz i dobrze komponują się z blatami z kamienia i porcelany. Baterie wykonane z tworzywa sztucznego są odporne na działanie wody i nie podlegają korozji.

Kształt wylewki

Odpływ jest ważnym parametrem, ponieważ bezpośrednio od niego zależy wygoda używania zlewu do mycia naczyń, warzyw itp. Tutaj podejście różni się zasadniczo od wyboru baterii łazienkowej. Ważne jest, aby strumień wody był kierowany bezpośrednio na środek zlewu, zapobiegając rozpryskiwaniu. Wysokość wylewki powinna być taka, aby można było swobodnie myć warzywa oraz duże naczynia itp. Wybór wysokości wylewki zależy bezpośrednio od głębokości zlewu. Jeśli więc nie jest wystarczająco głęboki, wylewka powinna być wyższa. Można kupić baterię w komplecie ze zlewem i wszystkimi akcesoriami, aby produkty były jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne. Jeśli chodzi o kształt wylewki, w tym przypadku wybór jest oparty całkowicie o własne preferencje i cechy wnętrza kuchni. Producenci oferują wiele opcji. Do naszej dyspozycji są baterię w kształcie litery S, L, R, J i inne modele o wyjątkowym designie. Lokalizacja dźwigni zależy od wysokości wylewki. W większości przypadków bateria z wysoką wylewką jest wyposażona w boczną dźwignię i niską wylewką u góry.

Korzystając z tej strony akceptujesz politykę plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności sklepu.