Masz problem z wyborem produktu?

Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże Ci wybrać właściwy asortyment

sklep@armadesi.pl

Najnowsze wpisy

Łazienka pełna blasku. Aranżacje w stylu glamour

Kojarzymy go z barokową estetyką, niekiedy z przepychem i splendorem, a innym razem z nowoczesnymi interpretacjami...

maj 6, 2020 Czytaj więcej
Czarna armatura łazienkowa w roli głównej. Ponadczasowa elegancja?

Odwaga w łączeniu kolorów i wyborze niebanalnych dodatków, większa świadomość przyjemności z otaczania się...

cze 5, 2020 Czytaj więcej
Słuchawka czy deszczownica prysznicowa? Klasyka czy nowoczesność?

Kąpiel pod prysznicem przestała być już tylko czynnością higieniczną, którą wykonujemy automatycznie raz lub...

paź 2, 2021 Czytaj więcej
Funkcjonalny design. Stojąca, ścienna, wolnostojąca bateria umywalkowa

Wszystkie elementy wyposażenia łazienki powinny pasować do siebie pod względem stylistycznym. Jednocześnie oczekujemy...

paź 2, 2021 Czytaj więcej
Widok wszystkie

Baterie umywalkowe na umywalkę

849,00 zł 806,55 zł
 • -5%
 • Bestseller
 • 5 lat gwarancji na każdą część baterii, włącznie z powłoką malowaną
 • nowoczesny design w ciekawej formie i pięknym złotym kolorze
 • bateria wykonana z mosiądzu, najwyższej jakości głowica ceramiczna
 • w komplecie wszystkie niezbędne akcesoria do montażu i podłączenia
849,00 zł 806,55 zł
 • -5%
 • 5 lat gwarancji na każdą część i powłokę
 • bateria w całości wykonana z solidnego mosiądzu
 • świetnej jakości niezniszczalna głowica ceramiczna
 • w komplecie wszystkie elementy niezbędne do montażu
749,00 zł 711,55 zł
 • -5%
 • 5 lat gwarancji na każdą część baterii i powłokę
 • designerski wygląd z praktyczną kaskadową wylewką
 • korpus baterii mosiężny, głowica w baterii ceramiczna
 • w komplecie wszystkie niezbędne elementy do montażu
749,00 zł 711,55 zł
 • -5%
 • 5 lat gwarancji na każdą część i powłokę
 • piękny nowoczesny design z efektową kaskadą
 • solidny mosiężny korpus z ceramiczną głowicą
 • w zestawie wszystkie niezbędne elementy montażowe
749,00 zł 711,55 zł
 • -5%
 • 5 lat gwarancji na każdą część baterii i powłokę
 • cała bateria wykonana z solidnego mosiądzu
 • w komplecie wszystkie elementy niezbędne do montażu baterii

Najpopularniejszą formą montażu baterii umywalkowych jest bateria montowana na umywalkę. Ten typ baterii stosuje się do montażu bezpośrednio na przygotowany w umywalce otwór. Bez znaczenia jest średnica takiego otworu - zazwyczaj są to otwory uniwersalne i każda bateria z naszej oferty będzie pasować do wszystkich modeli umywalek. Zawsze trzeba wziąć jednak pod uwagę wielkość baterii do wielkości umywalki, aby bateria nie okazał się za mała lub za duża względem umywalki, co przekładać będzie się na walory estetyczne i funkcjonalne. W naszej ofercie znajduje się duża gama modeli baterii z montażem bezpośrednio na umywalkę, dzięki czemu jesteśmy w stanie trafić do najbardziej wybrednych gustów naszych inwestorów. W ofercie posiadamy czarne baterie umywalkowe, białe baterie umywalkowe, chromowane baterie umywalkowe. Wybór jest szeroki, więc zapraszamy do współpracy!

Baterie umywalkowe na umywalkę - na czym koncentrować się planując ich zakup

Baterie umywalkowe można podzielić na przynajmniej kilka grup, a jednym z częściej stosowanych kryteriów podziału jest ten, który odnosi się do sposobu ich montażu. Osoby urządzające łazienki coraz częściej wybierają te, które montuje się nie w ścianie, ale wykorzystując w tym celu otwór znajdujący się w umywalce. Skąd bierze się popularność takiego rozwiązania i na co zwrócić uwagę decydując się na skorzystanie z niego?

Baterie umywalkowe na umywalkę – źródła popularności

Osoby decydujące się na baterie stojące montowane bezpośrednio w otworze umywalki, zwykle zwracają uwagę na to, że jest to opcja praktyczna. Nie w każdej łazience można wprowadzić otaczający umywalkę blat. Nie w każdej też można wykorzystać znajdującą się nad umywalką ścianę do zamontowania na niej blatu choćby dlatego, że wisi już na niej szafka lub lustro. W mniejszych przestrzeniach nawet kilkanaście zaoszczędzonych centymetrów podnosi komfort użytkowania, a choć baterie nablatowe są często sprzedawane w zestawie z niewielkimi umywalkami z blatem, nie każdy zgadza się z tym, że miniaturyzacja rzeczywiście jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy właścicieli niewielkich łazienek

Plusem baterii umywalkowych na umywalkę jest też łatwość ich montażu oraz demontażu. Oczywiście, nikt nie ma w planach zakupu rozwiązania awaryjnego, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że usterki bywają niemożliwe do uniknięcia. Konieczność wymiany baterii ściennej może stać się sporym wyzwaniem. Tymczasem upewnienie się, że bateria przymocowana do umywalki jest odpowiednio połączona ze źródłem wody, nie tylko nie zajmuje wiele czasu, ale również jest czynnością, którą bez większego wysiłku można wykonać samodzielnie.

Osoby, które zastanawiają się nad zaletami omawianych tu baterii umywalkowych przyznają także, że duże zadowolenie budzi ich dostępność. Mamy do czynienia z modelami, które nie mają sobie równych w mniejszych łazienkach. Nic więc dziwnego, że zarówno wiodący producenci armatury łazienkowej, jak i firmy zaznaczające dopiero swoją obecność na rynku, nie stronią od tego rozwiązania. Bez trudu można zatem znaleźć zarówno modele klasyczne, jak i te wyjątkowo nowoczesne. Osoby lubiące eksperymenty nie powinny mieć też problemu z odszukaniem baterii niebanalnych czy to ze względu na swój kształt i kolorystykę, czy to z uwagi na dodatkowe funkcje.

O czym pamiętać przy zakupie?

Wiele porad zakupowych nie zmienia się bez względu na to, czy zastanawiamy się nad zakupem baterii stojącej, czy też ściennej. Istnieją jednak kwestie, na które należy położyć szczególnie duży nacisk wybierając baterię umywalkową na umywalkę. Baterie te sprzedawane są zarówno pojedynczo, jak i w zestawie. Koszt zakupu sprawia, że wiele osób decyduje się na pierwszą z wymienionych opcji. Nie ma w tym nic złego, należy jednak liczyć się z pewnymi zagrożeniami, jakie może generować taka postawa. Baterie montowane na umywalce nie muszą pasować do każdego jej typu. O ich montażu nie ma mowy, jeśli wybrane rozwiązanie nie posiada odpowiedniego otworu. Może się też okazać, że otwór taki istnieje, jest jednak niedopasowany do baterii. Czasem okazuje się więc, że oszczędność związana z unikaniem zakupu gotowego zestawu, jest jedynie pozorna.

Kupując baterię instalowaną na umywalce należy też pamiętać o tym, że to na nas spadnie obowiązek wykonywania prac montażowych. Jak już wspominano, nie należą one do skomplikowanych, wymagają jednak odpowiedniego przygotowania się do nich. Do niedawna polecano zaopatrzenie się w plastikowe rury. Dziś jednak odchodzi się od tego rozwiązania zwracając uwagę na jego obniżoną funkcjonalność. Miejsce rur zaczynają zajmować wężyki. Te są bardziej elastyczne, przygotowując się do montażu baterii nie musimy być więc aż tak precyzyjnymi planistami, jak wcześniej. Oczywiście, nie oznacza to, że wężyki są niezawodne bez względu na okoliczności. Już po montażu baterii warto, przynajmniej raz na jakiś czas, sprawdzać, czy są odpowiednio szczelne. Jakiekolwiek zastrzeżenia, co do ich szczelności, powinny skłaniać nas do ich wymiany.