Masz problem z wyborem produktu?

Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże Ci wybrać właściwy asortyment

sklep@armadesi.pl

Najnowsze wpisy

Łazienka pełna blasku. Aranżacje w stylu glamour

Kojarzymy go z barokową estetyką, niekiedy z przepychem i splendorem, a innym razem z nowoczesnymi interpretacjami...

maj 6, 2020 Czytaj więcej
Czarna armatura łazienkowa w roli głównej. Ponadczasowa elegancja?

Odwaga w łączeniu kolorów i wyborze niebanalnych dodatków, większa świadomość przyjemności z otaczania się...

cze 5, 2020 Czytaj więcej
Słuchawka czy deszczownica prysznicowa? Klasyka czy nowoczesność?

Kąpiel pod prysznicem przestała być już tylko czynnością higieniczną, którą wykonujemy automatycznie raz lub...

paź 2, 2021 Czytaj więcej
Funkcjonalny design. Stojąca, ścienna, wolnostojąca bateria umywalkowa

Wszystkie elementy wyposażenia łazienki powinny pasować do siebie pod względem stylistycznym. Jednocześnie oczekujemy...

paź 2, 2021 Czytaj więcej
Widok wszystkie

Uchwyty na mydło / mydelniczki

Uchwyty na mydło i mydelniczki - przegląd zalet

Czy mydło w kostce przeszło już do historii wyparte przez te, które można dziś kupić w płynie? Nawet, jeśli komuś taki właśnie scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny, dobrze jest mieć świadomość tego, że nie jest on w pełni zgodny ze stanem faktycznym Dziś w cenie są nie tylko nowoczesne uchwyty na mydło, ale i mydelniczki. Co ciekawe, te ostatnie mogą być nie tylko praktycznymi rozwiązaniami, ale i stylowymi elementami wymiernie wpływającymi na to, jak wygląda łazienka.

Mydelniczki i ich rodzaje

Wiele osób jest przekonanych o tym, że mydelniczka znajduje sobie miejsce jedynie w tradycyjnej łazience. Wystarczy jednak odwiedzić jeden ze sklepów z elementami wyposażenia tego pomieszczenia, aby przekonać się o tym, że mamy do czynienia z przeświadczeniem, które nie jest zgodne ze stanem faktycznym. Rzeczywiście, w sprzedaży nie brakuje rozwiązań, które moglibyśmy określić mianem mydelniczek retro i te z pewnością sprawdzą się znakomicie w łazience klasycznej. Bez trudu natrafimy jednak również na znacznie nowocześniejsze modele, które bez obaw będzie można wprowadzić do łazienki minimalistycznej, a nawet industrialnej.

Kryterium wyboru mydelniczki jest przede wszystkim materiał, z którego została ona wykonana. Tu za najbardziej klasyczne uważa się mydelniczki ceramiczne. Są dostępne w sprzedaży od dziesięcioleci, a mimo to nie wychodzą z mody. Nie może być zresztą inaczej skoro charakteryzuje je nie tylko różnorodność kolorystyczna, ale także łatwość, z jaką można utrzymać je w czystości. W sprzedaży dostępne są zarówno klasyczne mydelniczki, jak i te, które uzupełniono o szereg ciekawych wzorów. Te ostatnie prezentują się znakomicie zwłaszcza we wnętrzach rustykalnych. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo najbardziej trwałe i niezawodne uchwyty na mydło.

Także szklane modele mydelniczek nie tracą na popularności pomimo upływu czasu. Ich atutem jest niebanalny wygląd, choć zakup tego rodzaju rozwiązania wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Osoba sięgająca po szklaną mydelniczkę musi liczyć się z tym, że nie jest ona tak odporna na uszkodzenia, jak inne rozwiązania dostępne w naszym sklepie. Warto mieć to na uwadze, gdy z łazienki korzystają także dzieci.

Uchwyty na mydło i ich specyfika

Oczywiście, mydło w kostce nie jest jedynym, z którego chętnie dziś korzystamy. Duże zainteresowanie wzbudza także mydło w płynie postrzegane często jako bez porównania wygodniejsze w użyciu. Zwykle jest ono kupowane w opakowaniu na tyle atrakcyjnym, że można bez obaw postawić je zarówno na blacie umywalki, jak i wanny. Nie każdemu odpowiada jednak to rozwiązanie choćby dlatego, że trudno jest mówić o nim jako o spójnym stylistycznie z wystrojem łazienki.

Na szczęście, wybór dozowników do mydła nie jest wcale mniejszy niż wybór mydelniczek, mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniami, które charakteryzuje równie duża różnorodność. Poza klasycznymi dozownikami wiszącymi można zdecydować się także na eleganckie, choć zajmujące więcej miejsca uchwyty wolnostojące, a także na dozowniki bezdotykowe cieszące się szczególnie dużą popularnością tam, gdzie z konieczności musi korzystać z mydła więcej osób.