Masz problem z wyborem produktu?

Skontaktuj się z nami, a nasz doradca pomoże Ci wybrać właściwy asortyment

sklep@armadesi.pl

Najnowsze wpisy

Praktyczny zlewozmywak pod oknem…ale jaka bateria kuchenna?

Szczęśliwi Ci, co mają okno w kuchni. Nie każdy może cieszyć się takim luksusem. Dzięki niemu w pomieszczeniu...

wrz 14, 2022 Czytaj więcej
Wielofunkcyjny zestaw prysznicowy – musisz to mieć w swojej łazience!

Niewątpliwym plusem nowoczesnych technologii stosowanych w urządzaniu łazienek są rozwiązania, które łączą w sobie...

wrz 7, 2022 Czytaj więcej
Termostat pod prysznicem – rozwiązanie, które pokochasz!

Nowoczesne technologie oferują nam wiele możliwości, które zapewniają komfort, użyteczność, a także często...

sie 31, 2022 Czytaj więcej
Alternatywy dla tradycyjnej chromowanej armatury łazienkowej

W większości napotykanych łazienek widzimy chromowaną armaturę. Nie sprawia jednak ona na nikim większego wrażenia i...

sie 16, 2022 Czytaj więcej
Widok wszystkie

Uchwyty na mydło / mydelniczki

Uchwyty na mydło i mydelniczki - przegląd zalet

Czy mydło w kostce przeszło już do historii wyparte przez te, które można dziś kupić w płynie? Nawet, jeśli komuś taki właśnie scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny, dobrze jest mieć świadomość tego, że nie jest on w pełni zgodny ze stanem faktycznym Dziś w cenie są nie tylko nowoczesne uchwyty na mydło, ale i mydelniczki. Co ciekawe, te ostatnie mogą być nie tylko praktycznymi rozwiązaniami, ale i stylowymi elementami wymiernie wpływającymi na to, jak wygląda łazienka.

Mydelniczki i ich rodzaje

Wiele osób jest przekonanych o tym, że mydelniczka znajduje sobie miejsce jedynie w tradycyjnej łazience. Wystarczy jednak odwiedzić jeden ze sklepów z elementami wyposażenia tego pomieszczenia, aby przekonać się o tym, że mamy do czynienia z przeświadczeniem, które nie jest zgodne ze stanem faktycznym. Rzeczywiście, w sprzedaży nie brakuje rozwiązań, które moglibyśmy określić mianem mydelniczek retro i te z pewnością sprawdzą się znakomicie w łazience klasycznej. Bez trudu natrafimy jednak również na znacznie nowocześniejsze modele, które bez obaw będzie można wprowadzić do łazienki minimalistycznej, a nawet industrialnej.

Kryterium wyboru mydelniczki jest przede wszystkim materiał, z którego została ona wykonana. Tu za najbardziej klasyczne uważa się mydelniczki ceramiczne. Są dostępne w sprzedaży od dziesięcioleci, a mimo to nie wychodzą z mody. Nie może być zresztą inaczej skoro charakteryzuje je nie tylko różnorodność kolorystyczna, ale także łatwość, z jaką można utrzymać je w czystości. W sprzedaży dostępne są zarówno klasyczne mydelniczki, jak i te, które uzupełniono o szereg ciekawych wzorów. Te ostatnie prezentują się znakomicie zwłaszcza we wnętrzach rustykalnych. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo najbardziej trwałe i niezawodne uchwyty na mydło.

Także szklane modele mydelniczek nie tracą na popularności pomimo upływu czasu. Ich atutem jest niebanalny wygląd, choć zakup tego rodzaju rozwiązania wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Osoba sięgająca po szklaną mydelniczkę musi liczyć się z tym, że nie jest ona tak odporna na uszkodzenia, jak inne rozwiązania dostępne w naszym sklepie. Warto mieć to na uwadze, gdy z łazienki korzystają także dzieci.

Uchwyty na mydło i ich specyfika

Oczywiście, mydło w kostce nie jest jedynym, z którego chętnie dziś korzystamy. Duże zainteresowanie wzbudza także mydło w płynie postrzegane często jako bez porównania wygodniejsze w użyciu. Zwykle jest ono kupowane w opakowaniu na tyle atrakcyjnym, że można bez obaw postawić je zarówno na blacie umywalki, jak i wanny. Nie każdemu odpowiada jednak to rozwiązanie choćby dlatego, że trudno jest mówić o nim jako o spójnym stylistycznie z wystrojem łazienki.

Na szczęście, wybór dozowników do mydła nie jest wcale mniejszy niż wybór mydelniczek, mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniami, które charakteryzuje równie duża różnorodność. Poza klasycznymi dozownikami wiszącymi można zdecydować się także na eleganckie, choć zajmujące więcej miejsca uchwyty wolnostojące, a także na dozowniki bezdotykowe cieszące się szczególnie dużą popularnością tam, gdzie z konieczności musi korzystać z mydła więcej osób.