Funkcjonalna i piękna kuchnia – jak osiągnąć taki efekt?

Wysłany dnia:

Widziany przez: 286

Kategorie: Kuchnia

Każdy kto lubi gotować i spędzać czas w kuchni wie, jak ważna jest jej funkcjonalność. To ile mamy miejsca na blacie, jak blisko siebie są rozmieszczone niezbędne sprzęty i czy mamy łatwy dostęp do potrzebnych przyborów, żywności i akcesoriów ma ogromne znaczenie. Jednak są jeszcze inne dość istotne kwestie, które muszą być brane pod uwagę podczas urządzania kuchni marzeń. Jedną z nich jest wygląd – to szczególnie ważna cecha dla osób, które chcą, by ich kuchnia zachwycała nie tylko praktycznością, ale i designem jak z magazynu wnętrzarskiego.

Okazuje się, że rynek wyposażenia kuchni daje nam bardzo dużo możliwości, ważne jest jedynie zachowanie umiaru. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas wyposażania kuchni, która będzie funkcjonalna i piękna jednocześnie?

Detale, które tworzą całość

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i w istocie, to od szczegółów często zależy jak wygląda całość. Nie inaczej jest w przypadku urządzania kuchni. Pozorne drobiazgi, takie jak oświetlenie, zegar, doniczki, wazony, czy też uchwyty, armatura i wieszaki tworzą dopełnienie wyglądu kuchni. Takie detale często pełnią funkcję nie tylko ozdobną, ale i praktyczną. Dla przykładu, bateria kuchenna, która będzie wyróżniała się ciekawym designem nada kuchni blasku i oryginalności. Nie można przy tym zapominać o jej podstawowej funkcji, zatem w tym przypadku warto skupić się bardziej na kolorze armatury kuchennej niż na jej wymyślnym kształcie.

Klasyka zawsze w modzie

Niezależnie od tego, czy urządzamy kuchnię w stylu nowoczesnym, vintage, rustykalnym, czy bardziej klasycznym, istotne jest, by nie przedobrzyć z dodatkami, a tym samych nie przytłoczyć nimi kuchni. Wybierając elementy dekoracyjne, w tym baterię kuchenną, kierujmy się dobrym smakiem i umiarem. Nie oznacza to jednak, że musimy zdecydować się na najprostszą armaturę chromowaną. Na rynku dostępne są piękne baterie o standardowych kształtach w kolorze bieli, czerni, złota, a nawet miedzi, które nie będą wyglądały kiczowato, a jednocześnie wyróżnią się na tle standardowego zlewozmywaka. Prawdziwym hitem są również armatury kuchenne stworzone w dwóch różnych barwach. I tym sposobem możemy połączyć czarne lub białe detale ze złotymi wstawkami, nadając tym samym blasku i elegancji swojej kuchni. Podobnie jest z innymi dodatkami. Jeśli na przykład lubimy złote dodatki, nie umieszczajmy ich w każdym możliwym miejscu. Wystarczy, że znajdą się w kilku punktach, a już stworzą spójną całość i nie sprawią przytłaczającego wrażenia.

Urządzając kuchnię marzeń można świetnie się bawić. To właśnie wybór dodatków sprawia najwięcej radości. Idąc do sklepu lub przeglądając oferty w sieci, pamiętajmy o tym, by mieć ułożony plan zakupów. Uchroni nas to przed kupnem mnóstwa niepotrzebnych rzeczy, które sprawią, że uzyskamy odwrotny od zamierzonego efekt i kuchnia będzie sprawiała wrażenie zagraconej. W naszym planie zakupów uwzględnijmy również funkcjonalność elementów dekoracyjnych – nie wszystkie muszą stanowić jedynie ozdobę. I tym sposobem uzyskamy piękny wygląd kuchni, która będzie zarówno ergonomiczna, jak i gustownie urządzona.