Design w małej łazience. Praktyczna i modna armatura łazienkowa

Wysłany dnia:

Widziany przez: 539

Kategorie: Łazienka

Aranżacja małej łazienki wymaga kreatywności, odrobiny fantazji, ale również umiejętności słuchania głosu rozsądku. Nie ma w niej miejsca na zbędne dodatki, nie możemy też pozwolić sobie na dowolny ustawienie mebli. Zazwyczaj to metraż i kształt pomieszczenie determinuje położenie konkretnych elementów wyposażenia wnętrza. Możemy jednak zdecydować o ich wyglądzie, charakterze, kształcie, formie i kolorze. Koncentrując się na wannie, umywalce i szafce kosmetyki, nie zapominajmy o praktycznych i niezbędnych detalach – bateriach do łazienki.

Armatura łazienkowa w kolorze złota. Rozświetlający blask

Optyczne powiększenie małej łazienki pozwala na dostrzeżenie atutów wnętrza, wcześniej niewidocznych, pozornie ukrytych. Wykorzystujemy w tym celu jasne kolory, układając białe płytki na ścianach oraz terakotę w jasnej szarości na podłodze. Powstaje bardzo jasne i optycznie większe pomieszczenie, które potrzebuje bardziej wyrazistych dodatków. Do jasnych powierzchni bardzo dobrze pasuje armatura łazienkowa w kolorze złotym. Potęguje efekt rozświetlenia wnętrza i jednocześnie dekoracyjny charakter baterii. Złote baterie umywalkowe doskonale współgrają z kamiennym blatem oraz ramą lustra również o złotym wykończeniu. Mając zdecydowanie ograniczone miejsce w strefie z umywalką, wybierzmy złote baterie podtynkowe umywalkowe. Mają niezwykle prostą i minimalistyczną formę, w ścianie ukryta została cała instalacja, przez co widoczne są tylko te elementy, które są niezbędne do korzystania z baterii, a zatem wylewka i uchwyt do regulacji temperatury wody. Ponadto, w wersji z wylewką tzw. wodospadem jest efektownym dodatkiem, namiastką designu niekiedy w klasycznej aranżacji.

Elegancka czerń, czyli ciemne kolory w małej łazience

Ograniczenie się tylko do jasnej palety barw spowoduje, że łazienka będzie chłodna i monochromatyczna. Niewielki metraż nie pozbawia nas całkowicie możliwości zastosowania ciemnych kolorów. Warto jest je dla kontrastu potraktować jako wyrazisty dodatek. Przy wannie może pojawić się bateria wannowa czarna. Wykończona matem akcentuje swój szykowny charakter, w wersji o prostych, geometrycznych kształtach sprzyja aranżacjom skandynawskim i mocno modernistycznym. Podtynkowa bateria wannowa, podobnie jak podtynkowa bateria umywalkowa, jest niezwykle popularna w małych łazienkach. Dzięki niej zaoszczędzamy miejsca na krawędziach wanny, które możemy wykorzystać na przechowywanie kosmetyków. W takim przypadku dobrym wyborem może okazać się również  wanna z wąskimi krawędziami. Czerń pięknie prezentuje się w towarzystwie złota. Takie połączenie zastosowano w designerskiej baterii ściennej. Głęboka czerń została rozświetlona blaskiem złota. Wyposażona jest w klasyczną słuchawkę w nowoczesnej formie, w prostokątnym i podłużnym kształcie z zaokrąglonymi krawędziami.

Retro klimat i armatura łazienkowa w kolorze mosiądzu

Wśród największych trendów łazienkowych są stylizowane baterie, wyróżniające się efektownymi zdobieniami, stosunkowo dużymi rozmiarami oraz kolorem mosiądzu, który nadaje im postarzanego charakteru. Jest to rodzaj baterii do łazienki, który świetnie odnajduje się w otoczeniu drewnianych mebli z frezowanymi frontami i metalowymi stelażami, prostokątnymi umywalkami nablatowymi i lustrami w zdobionych ramach. Akcentują jeszcze mocniej retro klimat w łazience, w której ściany możemy udekorować białymi płytkami typu metro, a na podłodze ułożyć efektowne lastryko lub dekoracyjny patchwork. Klasyczna armatura łazienkowa z mosiądzu jest dwuuchwytowa. W unowocześnionej wersji występuje jako bateriajednouchwytowa, co zwiększa jej funkcjonalność oraz ułatwia regulację temperatury wody i jej ciśnienia.

Dekoracja małej łazienki powinna koncentrować się na praktycznych detalach i funkcjonalnych dodatkach. Zamiast kolejnych ozdób ściennych czy też zbędnych dekoracji zajmujących cenne miejsce na półkach, wybieramy armaturę w unikalnym kolorze i nietypowym kształcie. Łączymy użyteczność z estetyką.