Black & White w łazience – sposób na oryginalną aranżację

Wysłany dnia:

Widziany przez: 152

Kategorie: Łazienka

Pomysłów na aranżację łazienki jest mnóstwo. Oczywiście każdy kieruje się własnym gustem, lecz niekwestionowanym hitem ostatnich lat jest łazienka w stylu black&white. Odpowiednio urządzone wnętrze w tym stylu nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również może być bardzo funkcjonalne. Jak uzyskać taki efekt? W tym wpisie zaprezentujemy kilka podpowiedzi!

Nowocześnie lub klasycznie

Czarno-biała aranżacja łazienki wcale nie musi oznaczać nowoczesnego stylu. Jeśli nie jesteś zwolennikiem minimalizmu oraz modernistycznych rozwiązań, to nie musisz rezygnować z urządzenia wnętrza w kolorze białym i czarnym. Na rynku znajduje się wiele propozycji w tych barwach, które nie odbiegają swym charakterem od klasycznych elementów wyposażenia łazienki. Płytki, armatura, meble i wszelkie akcesoria dostępne są w wielu odsłonach utrzymanych w stylistyce black&white.

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem modnego ostatnimi czasy stylu skandynawskiego, to również będziesz miał szerokie pole do popisu. W ofercie najlepszych producentów https://armadesi.pl/78-seria-czarna-kanciata/">armatury łazienkowej na przykład, znajdziesz baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe i bidetowe utrzymane w kolorystyce matowej czerni bądź pięknie lśniącej bieli. Płytki i inne elementy wystroju łazienki także występują zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej.

Niepraktyczna czerń to mit

Dużo osób uważa, że łazienka zawierająca czarne elementy wystroju jest trudna do utrzymania w czystości. Panuje także powszechna opinia, że na czarnych płytkach, bateriach czy meblach zostają zacieki z wody, które ciężko usunąć tradycyjnymi środkami czystości. Musimy rozwiać te stereotypy! Choć rzeczywiście, jeśli pokusimy się na duże oszczędności i wybierzemy czarne elementy wystroju wnętrza, pochodzące od niepewnych i niekoniecznie dobrych dostawców, to możemy borykać się z problemem utrzymania łazienki w jej pełnej krasie. Decydując się na wystrój łazienki z czarnymi dodatkami, musimy wybrać sprawdzonych producentów oferujących przedmioty wysokiej jakości. Dzięki temu unikniemy problemów z utrzymaniem czystości i będziemy mieć pewność, że wybrana przez nas czerń pozostanie przez długi czas jak nowa.

Niekoniecznie sterylna biała łazienka

Przechodzimy do kolejnego stereotypu na temat łazienki. Aranżacja w kolorze bieli wcale nie musi się nam kojarzyć ze szpitalem, czy z innym sterylnym miejscem. W ofercie producentów armatury, płytek, mebli i dodatków znajdują się piękne i nietuzinkowe elementy wyposażenia łazienek, które wcale nie przypominają prostych, nudnych i niewyróżniających się niczym komponentów umieszczanych laboratoriach i publicznych toaletach. A już z pewnością łazienka utrzymana w białej stylistyce z dodatkiem czerni lub innego koloru nie będzie odbierana w ten sposób.

Łazienka w bieli lub czerni, czy też w połączeniu – black&white, to świetny sposób na odświeżenie i urozmaicenie wystroju. Planując wdrożenie takiego projektu, nie możemy sugerować się żadnymi stereotypami lecz wyłącznie własnym gustem. To w końcu nasza łazienka i to my mamy czuć się w niej dobrze! I jest duża szansa, że zaskoczymy niejednego niedowiarka tym, że czarno-biała łazienka może być zachwycająca, a co ważniejsze - niezwykle funkcjonalna.