Wygodna, bezpieczeństwo, oszczędność. Dlaczego wybieramy baterie z termostatem?

Wysłany dnia:

Widziany przez: 297

Kategorie: Łazienka

Zmiana temperatury i ciśnienia wody jest często spotykanym zjawiskiem zarówno w kranie kuchennym i łazienkowym, jak też pod prysznicem i podczas napełniania wodą wanny. Ma to wpływ zarówno na komfort użytkowania, jak i na ekonomiczne aspekty, czyli zużycie wody. Aby tego uniknąć i zapewnić sobie taką samą temperaturę i ciśnienie wody przez cały czas mycia rąk czy kąpieli, stosuje się baterie termostatem. Najczęściej ten dodatkowy system pojawia się w bateriach wannowych oraz bateriach prysznicowych.

Komfort użytkowania

Bateria prysznicowa i wannowa z termostatem zwiększa komfort kąpieli, niezależnie od tego, czyli jest to szybki prysznic czy może dłuższy relaks. Armatura łazienkowa z termostatem umożliwia ustawienie stałej temperatury wody z dokładnością nawet do 1 stopnia. W takim przypadku temperatura wody po zamknięciu, a później ponownym otwarciu strumienia będzie taka sama. W trakcie kąpieli mamy pewność, że się nie zmieni, co sprawia, że możemy dopasować do swoich indywidualnych preferencji temperaturę wody i z niej korzystać przez cały czas kąpieli. Zestaw prysznicowy z termostatem to duży atut, dzięki któremu nie musimy nieustannie kontrolować wody, obniżając lub podwyższając jej temperaturę w momencie samoistnej zmiany. Bateria wannowa z termostatem stwarza idealne warunki do zaaranżowania nowoczesnej strefy kąpielowej. Ustawiamy temperaturę wody, którą napełnia się wanna, podczas gdy my możemy zająć się innymi czynnościami, np. zabiegiem pielęgnacyjnym na twarz.  

Ekonomiczne zużycie wody

Im większa wanna, tym więcej wody zużywamy. Podobnie jest w przypadku nawyku brania długiego prysznica, podczas którego nie wyłączamy wody nawet na chwilę. O kosztach wody decyduje także częstotliwość pojawiania się nagłego wzrostu ciśnienia w kranie. Dotyczy to też niespodziewanego wzrostu temperatury wody, co ma wpływ na wysokie rachunki za wodę. Termostatyczna bateria do łazienki charakteryzuje się natychmiastową reakcją na zmiany, jakie zachodzą w systemie baterii. Jeżeli pojawia się ryzyko wzrostu temperatury, system reguluje ją, utrzymując na wskazanym poziomie.

Bateria prysznicowa bezpieczna w użyciu

O popularności baterii do łazienki z termostatem zdecydowało też bezpieczeństwo, jakie zapewnia nam w momencie kąpieli. Ustawiamy temperaturę, która jest dla nas najlepsza, w której możemy wziąć komfortowy dla nas prysznic. Utrzymuje się ona przez cały czas i nie ma ryzyka jej wzrostu, które może wywołać niebezpieczne dla skóry poparzenie. Jeżeli bateria prysznicowa lub wannowa nie mogą pobierać zimnej wody ze źródła, dopływ wody zostaje automatycznie zamknięty. Niezauważalne są też zmiany ciśnienia w samej sieci, co może mieć kluczowe znaczenie dla osób, które odczuwają dyskomfort przy dużym strumieniu wody. Termostatyczne baterie do łazienki mogą zostać „zaprogramowane” do 60 stopni. To bardzo wysoka temperatura, jak na domową kąpiel. Taki szeroki zakres pozwala jednak w bardzo precyzyjny sposób dopasować warunki kąpieli do własnych potrzeb.

Termostat sprawia, że bateria prysznicowa i wannowa są bezpieczniejsze, oszczędniejsze oraz wygodniejsze w użytkowaniu. Nie tracą one przy tym swojego nowoczesnego designu. Występują w postaci podtynkowego zestawu prysznicowego z deszczownicą, zestawu natynkowego, czy też podtynkowej baterii wannowej. Mogą mieć klasyczny chromowany kolor, jednak szczególną uwagę zwracają baterie złote, czarne i miedziane.