Łazienka w stylu glamour

Wysłany dnia:

Widziany przez: 401

Kategorie: Łazienka

Styl glamour ma zapewne tyle samo zwolenników, co przeciwników, jednak nie można zaprzeczyć, że nie da się przejść obok niego obojętnie! Każdy, kto kocha przepych, blask i blichtr z pewnością marzy o łazience w stylu glamour. Olśniewające wnętrze pozwoli poczuć się jak w pałacu, ale trzeba uważać na kilka pułapek podczas przygotowywania projektu takiej aranżacji. Jak uniknąć przesady i nie uczynić swojej łazienki na muzeum kiczu? Czym kierować się, wybierając elementy wystroju?

Nowoczesna, klasyczna czy pałacowa?

Łazienka w stylu glamour może mieć różne odsłony. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem, co wydawałoby się, kłóci się z wizją łazienki pełnej przepychu. Okazuje się jednak, że niekoniecznie. W stonowanej przestrzeni można umieścić dodatki złotym kolorze lub z błyszczącymi aplikacjami – w ten sposób uzyskamy efekt nienarzucającego się blasku, który doskonale wpisze się w stylistykę glamour.

Klasyczna łazienka również w prosty sposób może przeobrazić się w przypominającą tę z dworu królewskiego. Wystarczy zamienić tradycyjną chromowaną armaturę na złotą, dodać kilka błyszczących akcesoriów i zmienić oświetlenie.

Pałacowy styl to kwintesencja glamour. Wszechobecne złoto oraz elegancja sprawiają, że bogato urządzone wnętrze przenosi nas do innego, okazałego świata. Gdy chcemy nieco urozmaicić tę popularną i nieco już standardową stylistykę, możemy się pokusić o zastąpienie złotej armatury miedzianą. Jest to najnowszy trend aranżacyjny, który doskonale pasuje do łazienki w stylu pałacowym.

 

Na bogato, lecz nie kiczowato

Aranżując łazienkę w stylu glamour warto być ostrożnym, by nie przesadzić. W końcu na rynku dostępnych jest wiele pięknych i błyszczących ozdób i dodatków, które kuszą swym blaskiem. Jednak jak mówi stare porzekadło „nie wszystko złoto, co się świeci”, tak i w tym wypadku warto się do tego ustosunkować. Przepych w łazience glamour, jest wskazany, ale w umiarkowanej ilości. Złota lub miedziana armatura, wieszaki i rama lustra w tym samym kolorze oraz jeden lub dwa dodatki (np. mydelniczka lub wazon) z lśniącą aplikacją z pewnością wystarczą, by uczynić wnętrze pałacowym.

 

Kolory pasujące do stylu glamour

Wiemy już, że złoto i miedź doskonale wpisują się w styl glamour. I wiemy również, że łatwo jest przesadzić podczas urządzania wnętrza w takim charakterze. Nie możemy zatem sobie pozwolić na płytki o barwie złotej lub miedzianej, zatem na jaki kolor ścian i podłogi należy postawić? Ze złotem i miedzią pięknie komponuje się biel i czerń, a także brązy i szarości. Wybierając płytki w stonowanej barwie jeszcze bardziej podkreślimy styl pałacowy, gdyż błyszczące dodatki, które tak pieczołowicie dobieraliśmy, staną się bardziej widoczne. Możemy pokusić się również na niewielki lśniący ornament na ścianie lub zabudowie wanny.

 

Styl glamour rządzi się swoimi prawami i decydując się na łazienkę dostosowaną do niego, musimy kierować się przede wszystkim wyczuciem smaku i elegancji. I choć o gustach się nie dyskutuje, warto zastosować się do naszych porad, by aranżacja łazienki wyglądała na przemyślaną, piękną oraz elegancką, ale nie przesadzoną i co gorsza - kiczowatą.