Nowoczesna łazienka. Prosto i minimalistycznie, ale efektownie

Wysłany dnia:

Widziany przez: 359

Kategorie: Łazienka

Zrównoważone połączenie stonowanych barw, czasami z mocniejszym akcentem, gładkie, ale pełne blasku powierzchnie, przestronność wywołana dużym metrażem lub optycznym powiększeniem, oczywiście też zachowawczość i oszczędność w wyborze dodatków – taki jest styl nowoczesny, który bardzo mocno zakorzenił się w łazience. Polubiliśmy go za prostotę i ogromną funkcjonalność, za ponadczasowość i szeroką paletę możliwości wykorzystania go w przestrzeniach domowych. Aranżując łazienkę w stylu nowoczesnych, trzeba pamiętać o podstawach, jak podłogi i ściany, pojemnych szafkach, prostej ceramice oraz  finezyjnej armaturze łazienkowej.

W uniwersalnej tonacji

W nowoczesnej łazience na próżno doszukiwać się tęczy kolorów, dominującej roli mocno nasyconych barw czy też eksperymentów z kolorami o bardzo wyrazistym charakterze. Ma być to wnętrze proste i minimalistyczne, a zatem  najlepszym wyborem są stonowane barwy. Na ścianach bardzo dobrze prezentują się wielkoformatowe płytki w białym kolorze o połyskujących wykończeniu. Ciekawym rozwiązaniem jest też beton, który wprowadza nieco surowości do wnętrza. Dużą popularnością cieszą się też bardziej dekoracyjne heksagony, które możemy ułożyć w efektowną mozaikę w kilku odcieniach szarości. Na podłodze świetnie prezentują się płytki w kolorze naturalnego drewna lub imitujące szlachetny marmur. Jeżeli jednak zależy Ci na skropieniu wnętrza bardziej wyrazistym kolorem, zdecyduj się na wydzielenie jednej ze stref, np. pastelowym błękitem czy też intensywną zielenią na ścianie.

Armatura łazienkowa, która się wyróżnia

W nowoczesnej łazience będzie zdecydowanie mniej dodatków, niż we wnętrzach klasycznych, retro czy industrialnych. Z tego powodu najlepiej praktyczne elementy wyposażenia wnętrza potraktować również w kontekście dekoracji. Armatura łazienkowa zawsze będzie pojawiać się w tym pomieszczeniu, w dodatku w kilku miejscach – przy umywalce, pod prysznicem, na wannie oraz bidecie. Powinna wyróżniać się prostą formą, geometrycznym kształtem, ale dużym rozmiarem, ciekawym kolorem i unikalną kompozycją. Designerska czarna bateria umywalkowa z delikatnie zakręconą wylewką będzie doskonałym uzupełnieniem prostokątnej umywalki nablatowej, która znajdzie się na ciemnym, kamiennym blacie. Wannę uzupełnimy o czarną nowoczesną baterię wannową z falą z podtynkowym montażem, ukrywając instalację pod ścianą. Na szarej ścianie pod prysznicem walk-in będzie fantastycznie prezentował się złoty podtynkowy zestaw prysznicowy, który nowoczesność uzupełni o efektowną elegancję.

Meble ukryte i w geometrycznych formach

W łazience urządzonej w stylu nowoczesnym najlepiej sprawdzają się meble na wymiar, które są perfekcyjnie dopasowane do wnętrza. Można w ten sposób zabudować całą ścianę, tworząc z frontów gładką, jednolitą powierzchnię, np. z połyskującym wykończeniem w celu optycznego powiększenia pomieszczenia. Dodatkowe miejsce do przechowywania zyskamy, decydując się na blat na całej długości ściany, na którym znajdzie się umywalka nablatowa, a pod blatem pralka, szafki i szuflady. Nad podwieszaną misą WC również jest wolna przestrzeń do zabudowania.

Nowoczesność to umiejętność łączenia efektownego designu z prostotą oraz  funkcjonalnością. Przykładem jest armatura do łazienki o subtelnych i geometrycznych kształtach, a także  kolorach akcentujących mocno jej obecność.