Złota bateria kuchenna w modnych aranżacjach

Wysłany dnia:

Widziany przez: 364

Kategorie: Kuchnia

Pojawienie się zmywarek na rynku, a później dynamiczny wzrost ich popularności, nie wywołało większych zmian w strefie zmywania w kuchni. Wciąż pojawia się w niej zlewozmywak z baterią kuchenną. Jest to strefa niezbędna  do zmywania większych naczyń czy też mycia owoców i warzyw. Nie wszystko możemy myć w zmywarce. Powinna być zatem ergonomiczna i dopasowana do indywidualnych nawyków oraz wielkości kuchni. Chromowana armatura kuchenna jest coraz częściej zastępowana innymi kolorami, np. eleganckim, emanującym blaskiem złotem.

Elegancka klasyka

Wnętrza, które możemy nazwać ponadczasowymi, nawiązują do eleganckiej klasyki, w której możemy doszukiwać się drewna, frezowanych frontów szafek, dekoracyjnych uchwytów oraz dekoracji w pastelowych barwach. Wysoka złota bateria kuchenna z wyciąganą wylewką będzie doskonałym dopełnieniem stylowej kuchni. Połączmy ją z innymi złotymi dodatkami, np. stylizowanymi uchwytami szafek oraz metalowymi kloszami zawieszonymi nad wyspą z wysokimi drewnianymi krzesłami. Zabudowa może być w kolorze naturalnego drewna lub w bieli, która może kontrastować np. z pastelowymi płytkami pomiędzy blatem i szafkami.

Minimalistyczna nowoczesność

Chcąc urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu, koniecznie trzeba polubić minimalizm i geometrię. Bateria kuchenna powinna mieć prosty kształt, co nie oznacza, że ma pozostać mało widoczna. W takich wnętrzach świetnie odnajdują się futurystyczne formy, jak np. bateria kuchenna o nietypowym designie, opływowym kształcie i filigranowej sylwetce. Niech towarzyszy czarnemu zlewozmywakowi, który otoczony zostanie białym marmurem zarówno na blacie, jak i ścianie. Na frontach szafek może pojawić się biel lub czerń. Złoto natomiast  niech będzie widoczne na dodatkach, jak np. puszkach stojących na blacie i skrzynkach ze świeżymi ziołami.

Skandynawska prostota

Styl scandi bardzo mocno przeniknął do świadomości naszych polskich designerów, którzy coraz częściej sięgają po niezwykłą funkcjonalność oraz ciepło, jakim emanują wnętrza, urządzone z dodatkiem naturalnych materiałów. Złota bateria kuchenna pojawia się w takiej kuchni w towarzystwie białych płytek metro ułożonych na ścianie oraz drewna na podłodze, idealnie pasującego do drewnianego blatu. Szafki są białe, jednak z wyraźnie zarysowanym frezem, alternatywą jest szarość, która równie często pojawia się w skandynawskich wnętrzach. Bateria kuchenna niech będzie w prostej formie i z praktyczną, wyciąganą wylewką. W złotym kolorze całości nadaje delikatnej elegancji z zachowaniem ciepła i przytulności wnętrza.

Złota bateria kuchenna w duchu retro

Złota bateria kuchenna wielu osobom kojarzy się z kuchnią, w której wykorzystano elementy vintage i całość prezentuje się w eklektycznej odsłonie retro. Wybieramy antyczną baterię kuchenną w kolorze złotego brązu, czyli w nieco bardziej stonowanym, niż klasyczne pełne blasku złoto. Bateria ma zdobioną wylewkę, często o zaokrąglonym kształcie, jest niczym rzeźbione dzieło sztuki, nawiązujące do minionej epoki. Meble są uzupełnione o przeszklenia, za którymi widoczna jest szlachetna ceramika. Fronty są w kolorze drewna, bieli lub beżu, mogą być bogato zdobione, dla podkreślenia stylowego charakteru stylizacji. Świetnie sprawdzają się ponadto pastele, które ze złotem dobrze współgrają.

Złota bateria kuchenna jest unikalnym elementem wyposażenia wnętrza, który dzięki różnym kształtom i formom można dopasować do każdego wnętrza. Rozświetla chłodną biel, nadaje elegancji naturalnemu drewnu i idealnie komponuje się ze stylizowanymi zdobieniami. 

Wygodna, bezpieczeństwo, oszczędność. Dlaczego wybieramy baterie z termostatem?

Zmiana temperatury i ciśnienia wody jest często spotykanym zjawiskiem zarówno w kranie kuchennym i łazienkowym, jak też pod prysznicem i podczas napełniania wodą wanny. Ma to wpływ zarówno na komfort użytkowania, jak i na ekonomiczne aspekty, czyli zużycie wody. Aby tego uniknąć i zapewnić sobie taką samą temperaturę i ciśnienie wody przez cały czas mycia rąk czy kąpieli, stosuje się baterie termostatem. Najczęściej ten dodatkowy system pojawia się w bateriach wannowych oraz bateriach prysznicowych.

Komfort użytkowania

Bateria prysznicowa i wannowa z termostatem zwiększa komfort kąpieli, niezależnie od tego, czyli jest to szybki prysznic czy może dłuższy relaks. Armatura łazienkowa z termostatem umożliwia ustawienie stałej temperatury wody z dokładnością nawet do 1 stopnia. W takim przypadku temperatura wody po zamknięciu, a później ponownym otwarciu strumienia będzie taka sama. W trakcie kąpieli mamy pewność, że się nie zmieni, co sprawia, że możemy dopasować do swoich indywidualnych preferencji temperaturę wody i z niej korzystać przez cały czas kąpieli. Zestaw prysznicowy z termostatem to duży atut, dzięki któremu nie musimy nieustannie kontrolować wody, obniżając lub podwyższając jej temperaturę w momencie samoistnej zmiany. Bateria wannowa z termostatem stwarza idealne warunki do zaaranżowania nowoczesnej strefy kąpielowej. Ustawiamy temperaturę wody, którą napełnia się wanna, podczas gdy my możemy zająć się innymi czynnościami, np. zabiegiem pielęgnacyjnym na twarz.  

Ekonomiczne zużycie wody

Im większa wanna, tym więcej wody zużywamy. Podobnie jest w przypadku nawyku brania długiego prysznica, podczas którego nie wyłączamy wody nawet na chwilę. O kosztach wody decyduje także częstotliwość pojawiania się nagłego wzrostu ciśnienia w kranie. Dotyczy to też niespodziewanego wzrostu temperatury wody, co ma wpływ na wysokie rachunki za wodę. Termostatyczna bateria do łazienki charakteryzuje się natychmiastową reakcją na zmiany, jakie zachodzą w systemie baterii. Jeżeli pojawia się ryzyko wzrostu temperatury, system reguluje ją, utrzymując na wskazanym poziomie.

Bateria prysznicowa bezpieczna w użyciu

O popularności baterii do łazienki z termostatem zdecydowało też bezpieczeństwo, jakie zapewnia nam w momencie kąpieli. Ustawiamy temperaturę, która jest dla nas najlepsza, w której możemy wziąć komfortowy dla nas prysznic. Utrzymuje się ona przez cały czas i nie ma ryzyka jej wzrostu, które może wywołać niebezpieczne dla skóry poparzenie. Jeżeli bateria prysznicowa lub wannowa nie mogą pobierać zimnej wody ze źródła, dopływ wody zostaje automatycznie zamknięty. Niezauważalne są też zmiany ciśnienia w samej sieci, co może mieć kluczowe znaczenie dla osób, które odczuwają dyskomfort przy dużym strumieniu wody. Termostatyczne baterie do łazienki mogą zostać „zaprogramowane” do 60 stopni. To bardzo wysoka temperatura, jak na domową kąpiel. Taki szeroki zakres pozwala jednak w bardzo precyzyjny sposób dopasować warunki kąpieli do własnych potrzeb.

Termostat sprawia, że bateria prysznicowa i wannowa są bezpieczniejsze, oszczędniejsze oraz wygodniejsze w użytkowaniu. Nie tracą one przy tym swojego nowoczesnego designu. Występują w postaci podtynkowego zestawu prysznicowego z deszczownicą, zestawu natynkowego, czy też podtynkowej baterii wannowej. Mogą mieć klasyczny chromowany kolor, jednak szczególną uwagę zwracają baterie złote, czarne i miedziane.  


Nowoczesna łazienka. Prosto i minimalistycznie, ale efektownie

Zrównoważone połączenie stonowanych barw, czasami z mocniejszym akcentem, gładkie, ale pełne blasku powierzchnie, przestronność wywołana dużym metrażem lub optycznym powiększeniem, oczywiście też zachowawczość i oszczędność w wyborze dodatków – taki jest styl nowoczesny, który bardzo mocno zakorzenił się w łazience. Polubiliśmy go za prostotę i ogromną funkcjonalność, za ponadczasowość i szeroką paletę możliwości wykorzystania go w przestrzeniach domowych. Aranżując łazienkę w stylu nowoczesnych, trzeba pamiętać o podstawach, jak podłogi i ściany, pojemnych szafkach, prostej ceramice oraz  finezyjnej armaturze łazienkowej.

W uniwersalnej tonacji

W nowoczesnej łazience na próżno doszukiwać się tęczy kolorów, dominującej roli mocno nasyconych barw czy też eksperymentów z kolorami o bardzo wyrazistym charakterze. Ma być to wnętrze proste i minimalistyczne, a zatem  najlepszym wyborem są stonowane barwy. Na ścianach bardzo dobrze prezentują się wielkoformatowe płytki w białym kolorze o połyskujących wykończeniu. Ciekawym rozwiązaniem jest też beton, który wprowadza nieco surowości do wnętrza. Dużą popularnością cieszą się też bardziej dekoracyjne heksagony, które możemy ułożyć w efektowną mozaikę w kilku odcieniach szarości. Na podłodze świetnie prezentują się płytki w kolorze naturalnego drewna lub imitujące szlachetny marmur. Jeżeli jednak zależy Ci na skropieniu wnętrza bardziej wyrazistym kolorem, zdecyduj się na wydzielenie jednej ze stref, np. pastelowym błękitem czy też intensywną zielenią na ścianie.

Armatura łazienkowa, która się wyróżnia

W nowoczesnej łazience będzie zdecydowanie mniej dodatków, niż we wnętrzach klasycznych, retro czy industrialnych. Z tego powodu najlepiej praktyczne elementy wyposażenia wnętrza potraktować również w kontekście dekoracji. Armatura łazienkowa zawsze będzie pojawiać się w tym pomieszczeniu, w dodatku w kilku miejscach – przy umywalce, pod prysznicem, na wannie oraz bidecie. Powinna wyróżniać się prostą formą, geometrycznym kształtem, ale dużym rozmiarem, ciekawym kolorem i unikalną kompozycją. Designerska czarna bateria umywalkowa z delikatnie zakręconą wylewką będzie doskonałym uzupełnieniem prostokątnej umywalki nablatowej, która znajdzie się na ciemnym, kamiennym blacie. Wannę uzupełnimy o czarną nowoczesną baterię wannową z falą z podtynkowym montażem, ukrywając instalację pod ścianą. Na szarej ścianie pod prysznicem walk-in będzie fantastycznie prezentował się złoty podtynkowy zestaw prysznicowy, który nowoczesność uzupełni o efektowną elegancję.

Meble ukryte i w geometrycznych formach

W łazience urządzonej w stylu nowoczesnym najlepiej sprawdzają się meble na wymiar, które są perfekcyjnie dopasowane do wnętrza. Można w ten sposób zabudować całą ścianę, tworząc z frontów gładką, jednolitą powierzchnię, np. z połyskującym wykończeniem w celu optycznego powiększenia pomieszczenia. Dodatkowe miejsce do przechowywania zyskamy, decydując się na blat na całej długości ściany, na którym znajdzie się umywalka nablatowa, a pod blatem pralka, szafki i szuflady. Nad podwieszaną misą WC również jest wolna przestrzeń do zabudowania.

Nowoczesność to umiejętność łączenia efektownego designu z prostotą oraz  funkcjonalnością. Przykładem jest armatura do łazienki o subtelnych i geometrycznych kształtach, a także  kolorach akcentujących mocno jej obecność.