Luksus w łazience, czyli wanna wolnostojąca z elegancką armaturą

Wysłany dnia:

Widziany przez: 677

Kategorie: Łazienka

Łazienka może być przytulnym, małym wnętrzem, urządzonym w pastelowych barwach oraz z dodatkiem florystycznych motywów. Często decydujemy się jednak na chłodny minimalizm, który staramy się ocieplić pięknem naturalnego drewna. Są również fani luksusu oraz ponadczasowej elegancji, którzy łazienkę traktują w kontekście salonu kąpielowego, nie wyobrażając sobie jej bez wanny wolnostojącej.

Kojarzy się nam z wnętrzami nie z naszej epoki. Jednak obok stylizowanych modeli na nóżkach są dzisiaj również wanny o prostych, geometrycznych kształtach, idealnie wpisujące się we współczesny design. Jakie baterie do wanny wolnostojącej sprostają jej efektownemu designowi?

Nie(typowe) połączenie, czyli wolnostojące wanna i bateria 

Baterie montujemy na wannie lub na ścianie w wersji natynkowej i podtynkowej. Wanna wolnostojąca charakteryzuje się jednak bardzo duża mobilnością, możemy ją ustawić w dowolnym miejscu, niekoniecznie przy ścianie. Wówczas pojawia się problem, jaka bateria wannowa będzie dla niej odpowiednia i możliwa do zamontowania w niestandardowym miejscu. Takiej wannie towarzyszyć powinna bateria wannowa stojąca. Aby można było ją wykorzystać, należy jednak dostosować instalację wodną do nietypowych warunków. Warto zwiększyć ilość prac dla efektu końcowego, którym jest elegancka strefa relaksu, będąca namiastką luksusu w zaciszu prywatnej łazienki. Do wanny na giętych nóżkach i aranżacji w stylu vintage czy z klimatem dawnej Anglii pasować będzie miedziana bateria wannowa podłogowa. Aby była jednocześnie elementem akcentującym nowoczesność, niech ma prostą formę i minimalistyczne, ale połyskujące wykończenie. Wanny o bardziej kwadratowym kształcie, bez nóżek i w wersji współczesnej, świetnie komponują się z czarną baterią do wanny. Ma nieco futurystyczną formę i zdecydowanie bardziej kanciaste kształty, niż klasyczne baterie o opływowych kształtach.

Minimalistyczna bateria podtynkowa wannowa

Jeżeli wnętrze łazienki aranżujemy w stylu nowoczesnym, z zachowaniem standardów minimalizmu i ergonomii modernizmu, a także zależy nam na obecności w łazience wanny wolnostojącej, to dobrym wyborem może się okazać bateria podtynkowa wannowa. Warunkiem jest jej umieszczenie w bliskiej odległości od ściany, aby strumień wody z wylewki skierowany był bezpośrednio do wanny. To opcja dla osób, które decydują się na wannę wolnostojącą, pomimo niewielkiego metrażu łazienki. Efektownie prezentuje się ona zarówno na środku pomieszczenia, jak też przy ścianie. Złota bateria podtynkowa wannowa wspaniale współgrać będzie z płytkami wielkoformatowymi na ścianie w kolorze naturalnego marmuru z wyraźnie zaznaczonym żyłkowaniem. Jasny kolor optycznie powiększy wnętrze, a złoto będzie ciekawym, rozjaśniającym dodatkiem, który spotęguje efekt nowoczesnego szyku. Podtynkowe baterie cechują się prostotą, są niewielkimi elementami designu, które dyskretnie, ale w ciekawy sposób zaznaczają swoją obecność we wnętrzach. Zajmują niewiele miejsca, pozwalając na jej oszczędność, co jest szczególnie ważne w małych łazienkach. W nowoczesnym wnętrzu doskonale prezentuje się ponadto czarna bateria do wanny w wersji podtynkowej. Warto zdecydować się na jej nietypowy kształt, np. z wylewką w kształcie fali.

Klasyka gatunku 

Jeżeli decydujesz się na wannę wolnostojącą, której miejsce będzie przy ścianie, zamiast baterii podtynkowej wannowej możesz wybrać klasyczną baterię montowana na wannie. Pomimo jej standardowego sposobu montażu może być wyróżniającym się we wnętrzu designerskim detalem. Czarna bateria nawannowa z wylewką w formie wodospadu to nie tylko ciekawy wygląd, ale również  bardzo praktyczne rozwiązanie, strumień wody idealnie spływa do wanny, pod właściwym kątem. Wylewka jest wydłużona, dzięki czemu wanna może mieć nieco szersze krawędzie. Ci, który są wierni typowej klasyce, ale zostali oczarowani filigranową sylwetką wanny wolnostojącej, mogą wybrać chromowaną baterię do wanny, która będzie elementem łączącym klasykę z nowoczesnością.

Wanna wolnostojąca kreuje urzekający klimat wnętrza. Swoją sylwetką i formą wprowadza do wnętrza elegancję, niewymuszony niczym szyk oraz nastrój, porównywalny do tego, który kojarzymy z centrum SPA i relaksu. Baterie do wanny wolnostojącej są dodatkami, bez których korzystanie z luksusu byłoby niemożliwe. Ich design powinien odpowiadać charakterowi ceramiki, tylko wtedy stworzą zgrany i dobrze rozumiejący się duet.