Czarna armatura łazienkowa w roli głównej. Ponadczasowa elegancja?

Wysłany dnia:

Widziany przez: 4930

Kategorie: Łazienka

Odwaga w łączeniu kolorów i wyborze niebanalnych dodatków, większa świadomość przyjemności z otaczania się unikatowymi przedmiotami, chęć bycia indywidualistą również w kwestii estetycznej, dotyczącej wnętrza mieszkania. Coraz częściej decydujemy się na niestandardowe rozwiązania aranżacyjne, czerpiąc inspiracje z najnowszych trendów, ale też kreując własne. Czarna armatura doskonale odzwierciedla ten nurt człowieka, łamiącego mniej lub bardziej ustandaryzowane schematy.

Czerń kojarzymy z elegancją, ale też uniwersalnością i ponadczasowością. Jest to kolor będący doskonałym tłem dla jasnych barw. Może również być ciekawym, wyróżniającym się akcentem spośród palety stonowanych kolorów, pojawiających się na ścianach i podłogach. Czarna bateria do wanny, umywalki i pod prysznic może okazać się wyjątkowo dobrym pomysłem na realizację wnętrz w stylu nowoczesnej elegancji.

Czarno-białe kompozycje

To przykład najbardziej dopasowanych kontrastów, czyli kolorów, które są na tyle różne, że wzajemnie się podkreślają, akcentują swoje charaktery. W łazience biel pojawia się praktycznie zawsze – na ścianach, podłogach, ale przede wszystkim na ceramice, której nie trzeba traktować jedynie w kontekście praktycznego wyposażenia wnętrza. Biała, okrągła umywalka nablatowa doskonale wpisuje się w minimalistyczną nowoczesność. Potrzebuje więc partnera, który również odzwierciedlałby modernistyczną piękną funkcjonalność. Ceramiczna, czarna bateria montowana na blacie, o opływowych kształtach, designerskiej i jednocześnie prostej formie będzie idealnie współgrała z krągłościami umywalki. Z kolei na białej ścianie, również tej, pokrytej płytkami imitującymi szlachetny kamień, wyróżniać się będzie bateria podtynkowa z efektownymi mosiężnymi przetarciami. Kontrastowe zestawienia w łazience pozwolą armaturze nie tylko pełnić funkcję praktyczną, ale też estetyczną. Ograniczając w ten sposób ilość dekoracyjnych elementów, zrealizujesz koncepcję minimalistycznego, eleganckiego wnętrza.

W nowoczesnym stylu retro

Łazienka inspirowana przeszłością, fascynujące odzwierciedlenie angielskiej elegancji w unowocześnionej wersji to cechy wnętrza zaprojektowanego w stylu retro. Są w niej meble z dekoracyjnymi, często rzeźbionymi frontami, wsparte na giętych nóżkach, złocenia, drewno, jasny kamień na ścianach i oczywiście wolnostojąca wanna. Jest ona jednym z symboli retro stylizacji. Doskonale pasuje do niej bateria wolnostojąca. Czerń w połączeniu z minimalistycznym designem i gładką powierzchnią podkreśli współczesną interpretację angielskiej elegancji. Powinna być to czarna bateria wannowa o surowej i prostej formie, która współgrać będzie z opływowym kształtem wolnostojącej wanny. Takie zestawienie świetnie prezentuje się jako centralny duet w eleganckim salonie kąpielowym.

Ekskluzywna kombinacja czerni i złota

Kolor czarny jest uniwersalny, zakorzeniony w trendach jest gwarancją, że zawsze będzie modnym zarówno tłem, jak i dodatkiem. W zależności od barw, z jakimi go połączymy, zaaranżujemy wnętrze ciepłe i przytulne, z artystyczną duszą, eklektyczne lub w wersji glamour. Armatura może być w jednolitym kolorze czarnym, jak np. czarna deszczownica sufitowa, która wspaniale komponuje się z kabiną z czarnymi profilami, tworząc typowo nowoczesną stylizację. Wyjątkowo ekskluzywnym połączeniem jest jednak czerń ze złotymi akcentami, którymi wyróżnia się wielofunkcyjny zestaw prysznicowy . Dominująca w nim czerń została ozdobiona złotym wykończeniem, nadając armaturze jeszcze większej wyrazistości, a wnętrzu szlachetnego blasku. Ponadto jest to bateria prysznicowa z deszczownią z nowoczesnym systemem, wyposażona w panel z przełącznikami, pozwalającymi na łatwy i szybki wybór konkretnej funkcji. Urok czarno-złotego zestawu, jego nowoczesna forma i stylowa elegancja wyjątkowo prezentować się będą przy prysznicu typu walk-in z transparentną ścianką prysznicową z cienkimi, praktycznie niewidocznymi profilami. Taka armatura pozwala na jeszcze większą swobodę w wyborze dodatków, które mogą być zarówno w eleganckiej czerni, jak też pełnym blasku, rozświetlającym wnętrze kolorze złotym.

Czarna armatura będzie idealnie kontrastowała z jasnym wnętrzem, stanowiąc wyrazisty element na tle sterylnej bieli. Spójności aranżacji nadamy, decydując się na inne czarne dodatki, jak mydelniczka, koszyki i pudełka na kosmetyki oraz ręczniki. Proste formy i smukłe linie spotęgują efekt nowoczesnego modernizmu. Efekt angielskiej elegancji uzyskamy, decydując się na wysokie wolnostojące baterie. Z kolei do emanującego blaskiem stylu glamour idealnie pasują baterie czarne z dodatkiem połyskującego złota.