Łazienka pełna blasku. Aranżacje w stylu glamour

Wysłany dnia:

Widziany przez: 6203

Kategorie: Łazienka

Paleta kolorów stylu glamour

O charakterze wnętrza w znaczącym stopniu decydują kolory. Do każdego stylu przypisuje się konkretne propozycje barw, które tworzą mniej lub bardziej bogatą paletę kolorów. W przypadku stylu glamour kolory mają tworzyć wytworną elegancję. Ponadczasową klasyką, która jednocześnie zawsze dodaje szyku aranżacji, jest czerń. Do niedawna nie była oczywistym kolorem w łazience, jednak coraz odważniej pojawia się w aranżacjach, zarówno na ścianach i meblach, jak i jako bateria umywalkowa i bateria prysznicowa czarna. Łazienka urządzona w stylu glamour może również być w jasnych barwach, sterylną biel zamieniamy jednak na beż oraz kolor kości słoniowej, najlepiej w wersji z połyskiem. Kontrastowymi kolorami mogą być fiolet, czerwień, turkus lub modny w tym roku odcień niebieskiego Classic Blue.

Złota armatura potęgująca pałacowy klimat

Coraz rzadziej koncentrujemy się na klasyce i już wszystkim dobrze znanych schematach. Oznacza to, że armatura łazienkowa nie musi być już w kolorze chromu. Tam, gdzie pożądany jest blask i połysk, doskonale sprawdza się armatura w kolorze złotym. Wyróżnia się na tle czarnych powierzchni, rozświetlając je i wyróżniając kluczowe elementy wyposażenia wnętrza. Złota designerka bateria umywalkowa tworzy harmonizujący duet z okrągłą umywalką i kamiennym blatem. Spójność aranżacji osiągniemy, uzupełniając łazienkę o podtynkowy panel prysznicowy złoty. Ten szlachetny kolor wyróżnia się zarówno na jasnych, jak i ciemnych powierzchniach. Alternatywą jest zestaw prysznicowy biały ze złotym wykończeniem i bateria umywalkowa w tej samej kolorystyce.

Elegancka ceramika

Do stylowej armatury łazienkowej pasuje równie wyróżniająca się szykiem ceramika. Zamiast klasycznej wanny prostokątnej wybierz wolnostojącą o zaokrąglonych kształtach i wspartą na giętych, złotych nóżkach. Umywalka niech będzie okrągła, może być kamienna lub szklana, stając się tym samym efektowną dekoracją wnętrza. Jeżeli planujesz prysznicy, dobrym wyborem będzie minimalistyczna wersja walk-in lub też prysznic z niskim brodzikiem.

Akcesoria i dodatki jako dopełnienie całości

We wnętrzach glamour nie może zabraknąć licznych dodatków, wyróżniających się bogatym zdobieniem. Świetnie w klimat wpisują się akcesoria do łazienki złote, pasujące tym samym do łazienkowej armatury. Są to: uchwyt na papier toaletowy, uchwyty na ręczniki, małe półki na kosmetyki, uchwyty z kubkiem oraz szczotki WC.

W ten sposób urządzona łazienka zawsze zachwyca. Jest namiastką luksusu w zaciszu własnego mieszkania lub domu. Klimat sprzyja odpoczynkowi i relaksowi, ale również codziennym pielęgnacyjnym rytuałom w ekskluzywnej wersji.