Dozowniki kuchenne

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Dozowniki kuchenne

Akcesoria i dodatki do kuchni powstają nie tylko w celu ułatwienia wykonywania codziennych obowiązków, ale również aby dekorować wnętrze. Dozowniki kuchenne są elementami wyposażenia strefy zmywania, które coraz częściej pojawiają się w nowoczesnej kuchni. Dzięki nim możemy zrezygnować z nieestetycznie prezentujących się butelek z płynem do mycia naczyń. Ten niewielki dodatek jest niezwykle pomocny w organizacji przestrzeni, ułatwia zmywanie oraz pomaga w kontrolowaniu zużycia płynu. Ma niewielkie rozmiary, ale przy odrobinie fantazji projektantów i producentów może być ciekawym dodatkiem, podkreślającym wyszukany styl wnętrza. Wolnostojące, klasyczne dozowniki kuchenne zastępujemy dozownikami montowanymi na blacie lub zlewozmywaku. 

Dozowniki kuchenne dla poprawy organizacji strefy zmywania 

Oferowane przez nas dozowniki kuchenne są przeznaczone do montażu na blacie lub zlewozmywaku. Dzięki temu zawsze pozostaje on na swoim miejscu, jest stabilnie wmontowany w strukturę blatu lub zlewu. Są to dozowniki z obrotową głowicą, co potęguje ich praktyczną funkcję. Uzupełniamy je płynem poprzez odkręcenie górnej głowicy, możemy to zrobić w każdym dowolnym momencie. Łatwo się z nich korzysta, wystarczy nacisnąć na głowicę. 

Dozowniki kuchenne w kolorze baterii 

Dozowniki kuchenne umieszczamy obok zlewozmywaka, czasami u góry, innym razem po boku. Zawsze jednak znajdują się w pobliżu baterii, z którą powinny tworzyć spójny estetyczny zestaw. Oferujemy dozowniki kuchenne pasujące pod względem koloru i wzoru do baterii kuchennych dostępnych w naszej ofercie. Są to klasyczne chromowane akcesoria, które będą idealnie komponowały się z popularną armaturą, jednak w naszej oryginalnej interpretacji. Do czarnych baterii polecamy również czarne dozowniki, o matowym wykończeniu, w wersji o bardziej zaokrąglonych lub kwadratowych kształtach. Nie zapominamy również o miłośnikach blasku i szlachetnego złota, proponując dozownik w kolorze drogocennej biżuterii. Dozowniki kuchenne montowane na zlewie mogą być też w jego kolorze, co świetnie sprawdza się przy czerni i chromie.

Jak wybrać dozownik kuchenny?

Wbudowany dozownik mydła w płynie to bardzo przydatna rzecz w kuchni. Sprawia, że mycie rąk jest wygodniejsze i bardziej ekonomiczne. Ponadto dozownik mydła można dopasować do zlewu. Ponieważ jednak obecnie na rynku dostępne są różne typy dozowników, ważne jest, aby wybrać ten, który jest dla ciebie odpowiedni. Oto kilka ważnych wskazówek.

Typ dozownika kuchennego

Mechanizm dozownika dostępny jest w różnych wersjach. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Obecnie na rynku popularne są następujące rozwiązania.

Dozowniki mechaniczne - ten model jest najbardziej popularny i najtańszy. System jest prosty: aby urządzenie dozowało mydło, należy wcisnąć specjalny przycisk. Najlepiej zainstalować taki dozownik w domu lub w zamkniętych miejscach, takich jak biura czy kuchnie. Dozownik mydła w płynie z napędem łokciowym pozwala zachować większą czystość, ponieważ nie ma tu kontaktu z rękami. W takim przypadku włączenie następuje po naciśnięciu dźwigni łokciem. Dozownik bezdotykowy / automatyczny nadaje się do miejsc o wysokich wymaganiach dotyczących czystości i dużego ruchu. Ponieważ nie ma tu kontaktu z dłońmi, dozownik nie brudzi się, a jednocześnie spełnia swoje zadanie. Ręce ubrudzone w cieście lub soku z warzyw, można łatwo umyć. Dozowniki są wyposażone w cichą pompę, więc hałas jest tu minimalny. Przed instalacją należy dostosować dawkę mydła.

Mydło do dozownika

Przy wyborze dozownika mydła, ważne jest, aby zdecydować, jaki rodzaj mydła będziesz używać. Nie przegap tego punktu, ponieważ niektóre urządzenia obsługują tylko jeden rodzaj mydła i nie nadają się do innych. W przeciwnym razie mydło w niewłaściwym dozowniku wycieknie, zatka dozownik. Najpopularniejsze typy to zwykłe mydło w płynie. To rozwiązanie uniwersalne. Optymalnym wyborem jest mydło średniej gęstości. Mydło wypływa małym strumieniem (około 1 ml na operację), przepływ zatrzymuje się w dowolnym momencie. Mydło w pianie jest wskazane tam, gdzie występuje duże zużycie mydła. Z racji tego, że się pieni i nie wyślizguje się z rąk, będzie dozowane w mniejszych ilościach. Na raz dozowane jest około 0,6 ml. Antyseptyki - materiał rozpyla się w małych ilościach (około 1,5 ml). Ten gatunek z kolei dzieli się na dwa podtypy: ciecz na bazie wody lub alkoholu. Znacznie skuteczniej zwalcza bakterie. Jednocześnie mydło na bazie wody jest delikatniejsze, nie wysusza i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Metoda napełniania dozownika

Ze względu na rodzaj wypełnienia dozowniki są podzielone na dozowniki z nabojem i zbiorcze. Te pierwsze są jednorazowe. Można je łatwo wymienić na nowe. Należy pamiętać, że wybierając dozownik danego producenta, zobowiązujemy się de facto do zakupu wkładów tej samej marki, ponieważ inne mogą nie pasować. W przypadku dozowników zbiorczych jest odwrotnie - możesz użyć dowolnego rodzaju mydła, dowolnej firmy. Ponadto napełnianie dozownika będzie tańsze.

Typ mocowania dozownika

Najpopularniejsze dozowniki są montowane na ścianie. Jednak do domu możesz także kupić konwencjonalny przenośny dozownik poziomy. Wystarczy postawić go na dowolnej płaskiej powierzchni. Urządzenie jest mobilne, łatwo przenoszone z miejsca na miejsce. Istnieje kilka modeli, które zapewniają jednocześnie dwa rodzaje zapięć.

Korzystając z tej strony akceptujesz politykę plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności sklepu.